واکنش شهرداری تهران به طرح خانه های 25 متری در تهران؛

پروانه ساخت به واحدهای 25 متری نمی دهیم

پروانه ساخت به واحدهای 25 متری نمی دهیم
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۳۸ | ۱۴۰۲/۰۶/۲۱

سخنگوی شهرداری تهران در واکنش به خبر «ساخت میکرو آپارتمان ۲۵ متری در تهران» گفت: نه در منطقه ۱۹ نه در هیچ منطقه ای از شهرداری تهران پروانه ساخت هیچ واحد مسکونی با این متراژ صادر نشده و نخواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران اظهار کرد: اساسا موضوع ساخت میکرو آپارتمان ۲۵ متری در تهران، برخلاف ضوابط صریح طرح تفصیلی است.

محمدخانی اضافه کرد: بر اساس قانون، سرانه هر مترمربع واحد مسکن در طرح تفصیلی برای هر فرد ۱۷.۵ متر مربع است که برای یک زوج جوان برابر ۳۵ متر می شود. البته که صدور پروانه هایی با این متراژ (حدود ۳۵ متر) نیز مطلقاً در تهران متداول نیست و بلکه تنها در شرایط اضطرار آن هم در بافت فرسوده به ندرت احتمال دارد.

وی با اشاره به پروژه های انبوه سازی در قرارگاه جهادی مسکن شهرداری تهران، تأکید کرد: در این پروژه ها نیز، چه آنها که توسط سازمان نوسازی ساخته می شود، چه آنها که با مشارکت شهرداری یا در تفاهم با دیگر دستگاه ها در حال ساخت است، هیچ واحدی زیر ۸۰ متر طراحی یا ساخته نشده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، محمدخانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: تداوم فعالیت های شهرداری در قالب قرارگاه جهادی مسکن موجبات رونق صنعت ساختمان و رضایت مندی شهروندان تهرانی را فراهم آورد.

آفتاب


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman