جزئیات جدید واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت

جزئیات جدید واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۳۹ | ۱۴۰۲/۰۶/۲۱

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از بررسی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تقاضای واگذاری زمین در شهرهای جدید در اجرای طرح جوانی جمعیت، خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص برنامه های آن شرکت برای واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر، اجرای این طرح را یکی از اهداف مهم شهرهای جدید در کنار تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، اجرای نهضت ملی مسکن، تامین خدمات روبنایی و زیربناهایی در شهرهای جدید و ایجاد شهرهای جدید و شهرک های مسکونی، عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه بسیاری از متقاضیان جوانی جمعیت، ساکن کلانشهرهای اصلی هستند تصریح کرد: ظرفیت های موجود در شهرهای جدید در مناطقی که زمین وجود دارد در اختیار اجرای این طرح قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: هم‌اکنون در شهرهای جدید برای اجرای قانون جوانی جمعیت، بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تقاضا ثبت شده است که تقاضاهای موثر در دست بررسی قرار دارد و ظرفیت سازی برای این ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در دستور کار است. در صدد هستیم تا تعهد خود را در این بخش انجام بدهیم.

جعفری تاکید کرد: شهرهای جدید در تلاش است تا در سال جاری ظرفیت های جدیدی را برای تامین زمین در اجرای طرح جوانی جمعیت فراهم کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخشی از شهرهای جدید به دلیل تقاضای بالا محدودیت زمین وجود دارد، گفت: در هماهنگی با قرارگاه نهضت ملی مسکن، ستاد وزارتخانه و استان هایی که کمبود زمین دارند مقرر شد تا در مناطقی که به عنوان ظرفیت جوانی جمعیت پیش بینی شده است واگذاری زمین انجام شود که البته کمی زمانبر خواهد بود.

جعفری شهرهای جدیدی را که اراضی محدود و تقاضای بالا دارند شامل شهرهای پرند، صدرا، گلبهار، بهارستان، فولادشهر و سهند عنوان و تاکید کرد: تلاش می کنیم تا با تمهیدات ویژه وارد شویم و بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم به مسکن و تامین زمین باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که ارزش اراضی واگذاری به خانواده ها به چه میزان است،‌ گفت: هم اینک برای خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر زمین های ۲۰۰ متری با ارزش یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تخصیص داده می شود و مابه التفاوت برای هزینه ساخت و هزینه جانبی برآورد و به متقاضیان اعلام خواهد شد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman