ریزش ساختمان مسکونی در پی گودبرداری غیراصولی

ریزش ساختمان مسکونی در پی گودبرداری غیراصولی
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۱۸ | ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص ریزش یک ساختمان مسکونی سه طبقه در پی گودبرداری غیر اصولی ملک همسایه، گفت: شهرداری و نظام مهندسی در این رابطه به وظایف قانونی خودشان عمل نکرده اند.

به گزارش اخبار ساختمان، ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه روز جمعه ۲۴ شهریورماه ریزش ساختمان سه طبقه مسکونی در شهرک ظفر کرمانشاه به علت گودبرداری همسایه به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد.

بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۵ با دو دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه اعزام و حراست ایمنی محل را برقرار کردند. خوشبختانه این حادثه خسارت جانی در پی نداشت.

افشین یگانه، مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص این حادثه، اظهار کرد: به علت عدم دقت کافی در حین گودبرداری، شاهد این چنین اتفاقاتی هستیم.

وی ادامه داد: طبق اعلام نظر کارشناسی و کارشناسان راه و شهرسازی، این گودبرداری نباید تا این عمق پیش می رفت که مجری ذی‌صلاح ساختمان و همچنین ناظر و مالک در این رابطه تخلف کرده اند.

مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به ورود دادستانی به این موضوع، تصریح کرد: شهرداری اخطار داده ولی اخطار کتبی به تنهایی کافی نیست، بایستی به صورت مکتوب از دادستانی درخواست می شد تا جلوی کار گرفته می شد.

وی گفت: در حوزه شهرداری و در حوزه نظام مهندسی به صراحت عرض می کنم؛ وظایف خود را به صورت قانونمند و کامل انجام نداده اند.

یگانه اضافه کرد: طی هفته جاری جلسه ای با نظام مهندسی و شهرداران مناطق با حضور دادستانی در راستای جلوگیری از این چنین تخلفاتی برگزار خواهد شد.

فارس


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman