زمان اجرای فروش متری مسکن مشخص شد

زمان اجرای فروش متری مسکن مشخص شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۳۲ | ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از اجرایی شدن موضوع فروش متری مسکن پس از ابلاغ بخشنامه بورس خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، سید مهدی هدایت؛ مدیرعامل نوسازی شهر تهران پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارگاه جهادی مسکن در این دوره از مدیریت شهری در راستای رفع موانع تولید مسکن و تولید مسکن استطاعت پذیر آغاز شده است.

وی افزود: متاسفانه سیاست های گذشته منجر به افزایش قیمت مسکن و افزایش تعداد مستاجران در شهر تهران شده است.

هدایت با اشاره به اینکه سه رویکرد تسهیل گری در قرارگاه جهادی مسکن لحاظ شده است، گفت: مشارکت در مسکن، احداث مسکن توسط شهرداری و همچنین مسکن معاوضه از رویکردهایی است که در ارتباط با مسکن پیگیری و دنبال می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به احداث مسکن با مشارکت شهرداری تهران در برخی از نقاط پایتخت تصریح کرد: به عنوان مثال می توان به مجتمع مسکونی آرام در منطقه 18 اشاره کرد که در فاز اول هزار واحد و در فاز بعدی 1500 واحد دیگر با مشارکت شهرداری تهران و بنیاد مسکن ساخته و به بهره برداری خواهد رسید که در چنین واحدهایی تمامی سرانه های فرهنگی، ورزشی و ... در نظر گرفته شده است.

وی به اجرای پروژه مسکن در محدوده باغ‌آذری واقع در منطقه 16 اشاره کرد و افزود: در گود منصوب به باغ‌آذری نیز ساخت یک پروژه مسکن در حال اجراست که پس از تکمیل این مسکن ها واگذار می شود.

هدایت به احداث مسکن استطاعت پذیر اشاره کرد و گفت: تولید مسکن استطاعت پذیر در مناطق جنوبی تهران قابل انجام است و با این روش ما می توانیم به سمت افزایش تولید مسکن و کاهش مستاجری در پایتخت گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه 23 هزار واحد مسکونی شهرداری تهران با مشارکت دستگاه های مختلف در مراحل مختلف صدور پروانه قرار دارند افزود: جدای از این احداث 500 هزار واحد مسکونی نیز در تفاهمنامه های مختلف در دستور کار قرار دارند که از این تعداد 217 هزار واحد مسکونی در شرایط مختلف صدور پروانه قرار گرفته اند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به احداث مسکن در محدوده کوره آجرپزی واقع در منطقه 19 اشاره کرد و گفت: احداث مسکن در این مناطق نیز از جمله اولویت های قرارگاه جهادی مسکن است و با تامین زمین ساخت مسکن در این محدوده ها آغاز خواهد شد.

هدایت با تاکید بر اینکه احداث محلات الگو از دیگر موارد در دستور کار سازمان نوسازی است گفت: به عنوان مثال ما در منطقه 19 احداث محله الگو را در دستور کار خود قرار داده ایم که در این محلات تمام سرانه های خدماتی لحاظ شده است.

وی همچنین درخصوص فروش متری مسکن در قالب بورس گفت: در ارتباط با این مسئله ما بنا داریم از ابزارهای نوین مالی برای فروش مسکن استفاده کنیم و به همین جهت بنا داریم در قالب بورس فروش متری را آغاز کنیم و منابع خرد در اختیار مردم به جای اینکه به سمت سکه و دلار برود به سمت مسکن بیاید.

هدایت گفت: پیش بینی می شود طی یک ماه آیند بخشنامه بورس برای فروش متری ابلاغ شود و به محض ابلاغ این بخشنامه فروش متری مسکن در قالب بورس آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر پروژه هلال احمر آماده فروش متری در قالب بورس است و به تدریج سایر واحدهای مسکونی در قالب فروش متری در بورس عرضه خواهد شد.

تسنیم


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman