قیمت مسکن با ورود مترو به پرند افزایش می یابد؟

قیمت مسکن با ورود مترو به پرند افزایش می یابد؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۰۹ | ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

در شرایط رکودی هر چند افتتاح مترو و دسترسی مردم به مترو در بهای مسکن منطقه موثر است اما این اثرگذاری را در فاز یک پرند می بینیم که موقعیتی دارد که ایستگاه مترو در آن واقع شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، یکی از مهمترین عوامل اثرگذار در ارزش افزوده یک شهر و منطقه خدمات شهری و از بین تمام خدمات یکی از مهمترین آن دسترسی به حمل و نقل عمومی است. به ویژه اینکه در شهرها و مناطق حومه شهر مادر این موضوع اهمیت چندان پیدا می کند چراکه عمدتا ساکنان این مناطق افرادی از دهک های کم درآمدی هستند که هزینه ایاب ذهاب و تردد سهم قابل توجهی در سبد خانوار آنها دارد و در این شرایط دسترسی آسان و ارزان به حمل و نقل می تواند فاکتور مهم برای انتخاب محل زندگی باشد.

اخیرا متروی شهر جدید پرند در شهرستان رباط کریم، واقع در کیلومتری جنوب غربی شهر تهران به افتتاح رسید که در امتداد خط یک متروی تهران بوده و خط متروی شهر جدید پرند به طول ۵۰ کیلومتر از ایستگاه شاهد در خط یک به سمت شهر جدید پرند امتداد می یابد و شهروندان می توانند از تجریش تا پرند و بالعکس را مستقیم و با مترو تردد داشته باشند.

به گفته آرش صیادی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند به راه افتادن مترو پرند در افزایش ارزش افزوده این منطقه موثر خواهد بود و مسئله مهم شهرهای پیرامون کلانشهرها حمل و نقل عمومی است و پیش از این مهمترین چالش شهر جدید پرند حمل و نقل عمومی بود که بخش مهم آن موضوع اتصال به شبکه حمل و نقل عمومی شهر مادر است، در شرایطی که مترو پرند به خط یک متروی تهران متصل شده در واقع به یک مدل حمل و نقل با کیفیت و در دسترس متصل شده چراکه هر یک از نقاط تهران مقصد فرد باشد، از خط یک و اتصال خط یک به سایر خطوط مترو به آن مقصد دسترسی مترویی دارد و به طور قطع این میزان دسترسی از طریق حمل و نقل عمومی ارزان قیمت باعث ایجاد ارزش افزوده در منطقه می شود.

یکی از مشاوران املاک شهر پرند با اشاره به اثرگذاری افزایش قیمت مسکن با افتتاح متروی پرند اظهار داشت: بازار مسکن در شرایط رکود قرار دارد و از اواسط تابستان امسال شاهد ریزش حدودی قیمت ها در بازار مسکن هستیم، البته بخشی از افرادی که توان خرید مسکن در شهر مادر یعنی تهران را ندارند برای حفظ سرمایه خود در برابر تورم، خرید مسکن در پرند را انتخاب کردند و می کنند که معاملاتی که انجام می شود از این جنس است.

وی ادامه داد: در شرایط رکودی هر چند افتتاح مترو و دسترسی مردم به مترو در بهای مسکن منطقه موثر است اما این اثرگذاری را در فاز یک پرند می بینیم که موقعیتی دارد که ایستگاه مترو در آن واقع شده است.

در جدول زیر قیمت خانه های پرند در فازهای مختلف از جمله فاز یک آمده است:

 

قیمت آپارتمان در شهر جدید پرند
محدوده متراژ امکانات قیمت
فاز یک 60 15 ساله - انباری 2 میلیارد و 200 میلیون تومان
فاز یک 130 نوساز - انباری - پارکینگ 5 میلیارد و 300 میلیون تومان
فاز 6 84 7 ساله - آسانسور -پارکینگ 1 میلیارد و 650 میلیون تومان
فاز 5 80 4 ساله 1 میلیارد و 350 میلیون تومان
فاز 7 80 نوساز - انباری - پارکینگ - آسانسور 1 میلیارد و 550 میلیون تومان
فاز 4 75 نوساز - انباری - پارکینگ - آسانسور 1 میلیارد و 300 میلیون تومان
فاز 2 76 نوساز - انباری - پارکینگ - آسانسور 1 میلیارد و 600 میلیون تومانایلنا


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman