شهردار تهران وعده داد:

کمر قیمت مسکن شکسته خواهد شد

کمر قیمت مسکن شکسته خواهد شد
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۳۴ | ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

شهردار تهران گفت: میانگین یک متر مسکن در تهران ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، می خواهیم کمر قیمت مسکن را بشکنیم.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که امروز در دانشگاه علامه برگزار شد، گفت: در مدیریت شهری تهران ۲۷ ماه و ۲ روز است که شهردار تهران هستم و مسیری را دنبال کردیم که بر مدار آن چهار تحول را در پی گرفتیم. تحول اول، تحول درون زاد ناظر به مدیریت شهری است که چشم اندازی برای آن ترسیم کردیم در سال ۱۴۱۰ تهران شهر الگوی تمدن جهان اسلام است.

زاکانی افزود: دومین تحول حوزه فناورانه است، چون بیشترین ظرفیت دانشی در تهران است، اما از ظرفیت فناورانه استفاده نمی شود.۲۰۰ هکتار بافت مجموعه پارک ولایت تبدیل به پارک علم و فناوری می شود.

شهردار تهران اظهار کرد: میانگین یک متر مسکن در تهران ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، می خواهیم کمر قیمت مسکن را بشکنیم، نوسازی تهران تراکم فروشی نیست، در افق طرح جامع تهران باید ده و نیم میلیون نفر جمعیت داشه باشد.

وی ادامه داد: در شهرداری تهران ما یک سانت شهر نمی فروشیم، تاکید می کنم، تلاش می کنیم تعداد پروانه ساخت بالا برود نه تراکم فروشی. تهران تبدیل شده به مجموعه ای که ۱۷ درصد آن ناپایدار است. نوسازی تهران تراکم فروشی نیست، در افق طرح جامع تهران باید ده و نیم میلیون نفر جمعیت داشه باشد.

شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوال دانشجویان در خصوص حجاب بانان مترو گفت: شهرداری تهران حجاب بان ندارد، ما افراد را تحت عنوان انتظامات مترو داریم که مربوط به نظم و انضباط داخل مترو می شود. نیروی انتظامی یک مسئولیت دارد که در لایه اول از بعد امنیتی مترو را تامین کند و لایه دوم با انتظامات ما است.

وی ادامه داد: بسیار دستفروش داریم که باید انضباط آنها محقق شود. بنده نیروهایی که اضافه کردم برای انتظامات بوده. کسی که تذکر حجاب می دهد آمر به معروف است و از مردم است، تذکر می دهد برای رعایت قانون، کسی هم حق اعمال زور در این مورد ندارد.

خبرآنلاین


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman