کاسمیک وان؛ خانه ای کوچک، پایدار و منفصل از شبکه برای زندگی مدرن

کاسمیک وان؛ خانه ای کوچک، پایدار و منفصل از شبکه برای زندگی مدرن
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۱۰ | ۱۴۰۳/۰۴/۱۱

در پروژه کاسمیک وان؛ برای افرادی که خواهان یک سبک زندگی منفصل از شبکه کامل هستند، امکان سفارش یک سامانه تولید آب تجدیدپذیر برای تامین آب آشامیدنی وجود دارد. کاسمیک همچنین یک سامانه آب خاکستری را ارائه می کند. از این سامانه می توان برای تصفیه فاضلاب استفاده کرد و از آب تولیدی برای تامین نیازهای غیر آشامیدنی بهره برد.

به گزارش اخبار ساختمان، شرکت کاسمیک (Cosmic) فعال در زمینه معرفی واحدهای مسکونی ضمیمه شده (Accessory Dwelling Unit) یا ای دی یو (ADU) به تازگی از خانه کاسمیک وان (Cosmic ONE) رونمایی کرده است. محصول جدید این شرکت دارای باتری، سامانه های تصفیه هوا، ساخت عایق با عملکرد بالا و گزینه هایی برای استفاده از آب خاکستری است.


ویژگی های کاسمیک وان


کاسمیک وان سه طرح بندی مختلف را ارائه می کند. کوچک ترین خانه یک استودیو 36 متر مربعی است. واحد تک خواب با مساحت 54 متر مربع و واحد دو خواب به مساحت 70 متر مربع گزینه های قابل انتخاب دیگر هستند. واحد استودیو برچسب قیمت 279 هزار دلار، واحد تک خواب 359 هزار دلار و واحد دو خواب 419 هزار دلاری را یدک می کشد.

 

خانه کاسمیک وان


خانه کاسمیک وان


خانه کاسمیک وان

واحد استودیو 4.5 متر پهنا، 7.6 متر عمق و 4.2 متر ارتفاع دارد. واحد تک خواب 4.5 متر پهنا، 12 متر عمق و 4.2 متر ارتفاع دارد. واحد دو خواب نیز 4.5 متر پهنا، 15.2 متر عمق و 4.2 متر ارتفاع دارد.

کاسمیک این امکان را برای مشتریان فراهم کرده تا یک طرح بندی را انتخاب کرده و سپس آن را بر اساس نظر مشتری سفارشی سازی کند. نمای بیرونی پنل آلومینیومی با روکش صاف به خوبی با بخش هایی که از جنس چوب یا زیست سیمان هستند، جفت می شود.

هر خانه کاسمیک وان با مجموعه ای از پنل های خورشیدی روی پشت بام همراهی می شود. واحد استودیو دارای پنج پنل خورشیدی با قابلیت ارتقا به 10 پنل، و واحدهای تک خواب و دو خواب دارای هشت پنل خورشیدی با قابلیت ارتقا به 16 پنل هستند. هر یک از خانه ها دارای یک باتری 40 کیلو وات ساعتی نیز هستند تا امکان فعالیت بدون انتشار کربن حتی در زمان قطع اتصال از شبکه وجود داشته باشد.

برای افرادی که خواهان یک سبک زندگی منفصل از شبکه کامل هستند، امکان سفارش یک سامانه تولید آب تجدیدپذیر برای تامین آب آشامیدنی وجود دارد. کاسمیک همچنین یک سامانه آب خاکستری را ارائه می کند. از این سامانه می توان برای تصفیه فاضلاب استفاده کرد و از آب تولیدی برای تامین نیازهای غیر آشامیدنی بهره برد.

هر یک از این سه خانه دارای آشپزخانه و حمام هستند. آشپزخانه می تواند به مجموعه کابینت دست ساز از مواد پایدار و نورپردازی ال ای دی یکپارچه، سینک استیل ضد زنگ، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و اجاق القایی مجهز شود. در حمام نیز شیرآلات و لوازم جانبی نقره ای، سینک سفارشی، آینه دیوار کوب و وان دوش با ویژگی صرفه جویی در آب در دسترس هستند.

 

خانه کاسمیک وان


عکس های مرتبط
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman