مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:

تامین 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهرها

تامین 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهرها
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۳۱ | ۱۴۰۳/۰۴/۱۲

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین ۴۸ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها برای پروژه های نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم خبر داد که این رقم جدا از زمین های شهرکی و روستایی است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم در حوزه مسکن، گفت: در نهضت ملی مسکن بالغ بر ۲.۶ میلیون واحد مسکن در حال اجرا و یا تکمیل شده داریم و ۵۶۰ هزار واحد نیز تحویل شده است که کار بسیار بزرگی بود و اگر پیچیدگی تامین زمین نبود می توانستیم، آمار بالاتری را ارائه دهیم.

وی در خصوص تامین زمین برای پروژه های مسکن نیز توضیح داد: در دولت سیزدهم ۴۸ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها تامین شد و این جدای از زمین های شهرک ها و روستایی است. این در حالی است که تمام مسکن مهری که ساخته شده بود ۵۹۰ هزار واحد بود و حدود هشت هزار هکتار زمین تامین شده بود.

مالکی افزود: ۱۸ هزار هکتار زمین در مراحل تصویب داریم که این ارقام می تواند زمینه های ساخت مسکن را متحول کند.

وی توضیح داد: قبل از دولت سیزدهم اقداماتی جدی در زمینه مسکن صورت نگرفته بود؛ چرا که برنامه ای جدی‌ وجود نداشت و همین مسئله عقب ماندگی قابل توجهی در حوزه مسکن ایجاد کرده بود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: با این وجود دولت سیزدهم به رغم پیچیدگی های بسیار از تمام ظرفیت ها برای تأمین زمین و ساخت مسکن استفاده کرد و اگر مجموع همه زمین های تخصیص یافته و ظرفیت بالفعل در اراضی شناسایی شده را در نظر بگیریم، می‌توان بیش از سه میلیون واحد مسکن ایجاد کرد که این حاصل اراده وزارت راه و شهرسازی است.

وی با بیان این که اعتبار دولتی برای تأمین زمین تخصیص داده نشده است، گفت: منابع مورد نیاز از محل مولدسازی و منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی تخصیص داده شد.

مالکی افزود: بیش از ۵۰ همت شناسایی منابع اتفاق افتاد که بالغ بر ۳۰ همت مولدسازی صورت گرفت و به شکل نقدی و غیر نقدی به پروژه ها تخصیص داده شد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman