رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تسهیلات مناسب می تواند قیمت مسکن راکاهش دهد

تسهیلات مناسب می تواند قیمت مسکن راکاهش دهد

15:08 | 1398/07/03

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر تسهیلات مناسب در اختیار سازندگان مسکن قرار گیرد قیمت خانه بیش از ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.
به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره طرح مطرح شده با عنوان مسکن ملی برای بهبود شرایط بازار مسکن، اظهار کرد: طرح مسکن ملی وجود خارجی ندارد و در حد گفتار درمانی است، این طرح نمی‌تواند برای تولید مسکن وجهه عملی داشته باشد.

او افزود: دولت باید بافت‌های فرسوده و زمین‌های دولتی را به همراه تسهیلات متناسب در اختیار خانه سازان قرار دهد تا مشکل مسکن حل شود.

رضایی کوچی بیان کرد: تفکیک وزارت راه امری بود که می‌توانست باعث ساماندهی بازار مسکن شود، اما دولت این کار را انجام نداده و مجلس نیز اهتمام لازم را به کار نگرفت در نتیجه باید با وضعیت موجود راهی برای کاهش قیمت مسکن پیدا کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: معتقدم که سیاست گذاری‌های مناسبی در حوزه مسکن انجام نمی‌شود و تولید این محصول مورد نیاز مردم به دلیل عدم ارائه تسهیلات مناسب توسط بانک‌ها کم شده است.

او ادامه داد: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن نیاز بالا و تولید کم است، چرا که قیمت نهایی زمین و تولید مسکن برای سازندگان صرفه اقتصادی ندارد، همچنین روستائیان به دلیل عدم دریافت مجوز برای ساخت و ساز خانه ناگزیر به مهاجرت به کلانشهر‌ها هستند و این امر نیز به نابسامانی بازار مسکن دامن زده است.

رضایی کوچی افزود: اگر تسهیلات مناسب برای سازندگان مسکن قرار می‌گرفت، قیمت خانه ۵۰ درصد کاهش می‌یافت که متاسفانه تا کنون چنین نشده است.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:

مسکن ،تسهیلات ،قیمت ،زمین 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman