نکات طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی

نکات طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۹:۵۵ | ۱۳۹۸/۱۰/۱۴

در چیدمان منزل باید حتما به این نکات توجه نمایید تا دکوراسیون زیبا و جالب داشته باشید.
به گزارش اخبار ساختمان، در این مطلب چند سوال را مطرح می‌کنیم که یک طراح باید آن‌ها را با شما در میان بگذارد و در مورد آن‌ها با شما گفتگو کند. حتی اگر چنین سوالاتی از شما پرسیده نشود، شما باید این اطلاعات مهم را در اختیار طراح قرار دهید تا بتوانید با او رابطه‌ای سازنده ایجاد کنید.

طراحان تقریبا شبیه روان‌شناسان هستند زیرا باید از چیزهایی در مورد شما آگاهی داشته باشند که تا حدی خصوصی است: نیازهای شما، علائق شما و چیزهایی که به آن‌ها علاقه‌ای ندارید، نحوه زندگی شما در خانه، و غیره. بنابراین هنگام بررسی نامزدهای طراحی خانه خود، مطمئن شوید که آن‌ها سوالات درستی از شما می‌پرسند.

شاید شما یک تصویر کلیشه‌ای از یک طراح متکبر در ذهن داشته باشید که وارد خانه شما می‌شود، به اطراف نگاهی می‌اندازد، و می‌گوید: «همه چیز باید از این خانه خارج شود.» باید بگویم که اکثر طراحان چنین کاری نمی‌کنند، اما اگر چنین فردی وارد خانه شما شد او را استخدام نکنید.

اولین سوالی که طراح بالقوه شما باید از شما بپرسد این است که: «عاشق چه چیزی در این خانه هستید؟» این سوال مهم است، زیرا باعث می‌شود تا او از نیازها و علائق شما آگاهی پیدا کند و سلائق خود را به شما تحمیل نکند.

برای مثال در این اتاق نشیمن بسیار جذاب بالا، احتمالا مالک به طراح گفته است که عاشق آن پیانوی بزرگ است چراکه پیانو نقطه کانونی فضا است. می‌توان دید که چگونه دیگر اجزای این اتاق مانند درهای سیاه و حاشیه کاناپه براساس پیانو طراحی شده‌اند.

سوال دوم شاید مشخص‌تر باشد:«از چه چیزی در این خانه بدتان می‌آید؟» این سوال به طراح کمک می‌کند تا سلیقه شما را بهتر بشناسد و بداند که چه چیزهایی باید تعویض شوند.

به یاد داشته باشید که ما اکنون در مورد سلائق شما حرف می‌زنیم، پس ممکن است چیزی که برای شما جذاب باشد برای دیگری جذاب نباشد. اما قرار است خانه شما بازسازی شود و به همین دلیل علائق و سلایق شما در اولویت قرار دارند. یک طراح خوب سعی نمی‌کند که نظر شما را عوض کند.

سوال سومی که طراح باید از شما بپرسد این است که:«به چه رنگ‌هایی علاقه دارید؟» برای مثال اگر عکس بالا اتاق نشیمن شما باشد، مشخص است که جواب شما به این سوال، رنگ‌های خنثی خنک بوده است. نکته های طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی واضح است که سوال چهارم این است:«از چه رنگ‌هایی بدتان می‌آید؟» اگر عکس بالا اتاق غذاخوری شما باشد، و شما عاشق این بوفه قدیمی باشید اما از رنگ نارنجی بدتان بیاید، رنگ بوفه باید تغییر کند. نکته های طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی سوال پنجم سوالی است که به فرایند طراحی جهت می‌دهد:«آیا چیزی وجود دارد یا چیزی دیده‌اید که بخواهید منبع الهام شما برای انتخاب رنگ‌های خانه باشد؟»

این منبع الهام می‌تواند یک نقاشی، یک عکس، یک صندلی با روکش‌هایی خاص، یک تکه لباس، یک دست ظرف، و مثل اتاق غذاخوری موجود در عکس بالا یک مجموعه گلدان آبی و سفید باشد. این گلدان‌ها منبع الهام طراحی این اتاق غذاخوری آبی و سفید بوده‌اند و به فرایند طراحی جهت داده‌اند.

سوال ششمی که طراح باید از شما بپرسد این است:«آیا ظاهر یا سبک خاصی وجود دارد که بخواهید آن را در خانه خود پیاده کنید؟» این سوال رویکرد زیبایی‌شناسانه شما را مشخص می‌کند که در عکس بالا جواب آن دفترهای کار فرانسوی است… نکته های طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی و در این عکس یک آشپزخانه مدرن و شیک و یک راه‌پله است.

وقتی مشغول فکر کردن به این سوالات هستید ممکن است با خود فکر کنید: «من واقعا مطمئن نیستم که به چه رنگ‌ و سبکی علاقه دارم؟ آیا راهی برای تشخیص این مسئله وجود دارد؟»

راهی که به نظر من در این مواقع سودمند می‌رسد ایجاد دو پوشه است. به سراغ سایت‌های طراحی داخلی بروید و دو پوشه در کامپیوتر خود ایجاد کنید: یکی عکس‌هایی از اتاق‌هایی که عاشق آن‌ها هستید و دیگری اتاق‌هایی که از آن‌ها بدتان می‌آید. هنگام انتخاب بیش از حد فکر نکنید و فقط به ندای درونی خود گوش کنید. (شما این کار را با مجلات دکوراسیون داخلی نیز می‌توانید انجام دهید.)

این دو پوشه را به طراح خود نشان دهید. این کار باعث می‌شود تا طراح به خوبی از علائق و سلائق شما آگاهی پیدا کند و خانه مورد نظر شما را خلق کند.

سوال مهم دیگری که طراح باید از شما بپرسد این است:«از این فضا چگونه استفاده می‌کنید؟»برای مثال، اگر فضای شما اتاق‌خواب اصلی خانه است، واضح است که برای خوابیدن از آن استفاده می‌شود. اما در این مورد تلویزیون عامل مهمی است. بنابراین، در این‌جا محل قرارگیری مبلمان، تکنولوژی، و فضاهای در دسترس نیز بسیار مهم هستند. نکته های طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی اگر فضای شما اتاق نشیمن است، آیا از آن فقط برای پذیرایی از مهمانان استفاده می‌کنید؟ نکته های طلایی در چیدمان دکوراسیون داخلی یا علاوه بر پذیرایی از مهمانان، این فضا به عنوان محلی برای تماشای تلویزیون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

حالا که صحبت از تلویزیون شد باید بگویم که سوال هشتم به آن مربوط است:‌ «صندلی که از آن برای تماشای تلویزیون استفاده می‌کنید چقدر مهم است؟» شاید قرار گرفتن این سوال در بین سوالات کمی عجیب به نظر برسد، اما تجربه به من نشان داده است که این صندلی در طراحی نقش مهمی بازی می‌کند. اگر این صندلی برای شما مهم نیست، این سوال هم فاقد اهمیت می‌شود، اما اگر مهم است، آن‌گاه دیگر اجزای این فضا تابعی از تلویزیون و صندلی‌های اطراف آن می‌شوند.

برای مثال در این اتاق نشیمن، صندلی‌های تماشای تلویزیون بسیار مهم بوده‌اند و به همین دلیل مبلمان بسیار راحتی برای این فضا انتخاب شده است.

آمدخبر

برچسب ها:

دکوراسیون ،چیدمان 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman