فرصت ۱۰روزه اعتراض متقاضیان مسکن ملی

فرصت ۱۰روزه اعتراض متقاضیان مسکن ملی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۸:۲۰ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

متقاضیان مسکن ملی ۱۰ روز فرصت دارند که اعتراض خود را در سامانه مسکن ملی ثبت کنند.
به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که برای تکمیل مدارک پیامکی دریافت نکرده‌اند، حائز شرایط مسکن اقدام ملی تشخیص داده نشده‌اند، اما به دلیل افزایش اعتراض‌ها فرصتی در اختیار آن‌ها قرار داده شده است تا مجددا اطلاعات آن‌ها بررسی شود.

پیشتر وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود که ۴۲ درصد از متقاضیان مسکن ملی فاقد شرایط نیستند و بر اساس پالایش انجام شده اکنون تنها ۱۲۳ هزار نفر واجد شرایط هستند و کار تشکیل پرونده آن‌ها شروع شده است.

با این حال معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه هفته گذشته خبر داد که یکی از بند‌های مهم بررسی یعنی «سابقه سکونت پنج ساله» متقاضیان غیرقطعی مرحله اول ثبت نام مسکن ملی بر اساس حروف الفبا بررسی خواهد شد.

احتمال می‌رود با بررسی این شرط که در همین هفته نتایج آن مشخصص خواهد شد جمعیت بیشتری از طرح مسکن ملی حذف شوند که از روز اول اسفند ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه/tem.mrud.ir از چگونگی درج اعتراض خود با خبر شوند.

همچنین بر اساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی متقاضیان پذیرفته شده که پیامک دریافت کرده‌اند باید در هنگام مراجعه به محل‌های اعلام شده، اصل و فایل اسکن از اصل تمامی صفحات شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل، اصل و فایل اسکن از اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل، اصل و فایل اسکن از اصل گواهی کفالت (سرپرستی) درصورت ضرورت، اصل و فایل اسکن از اصل گواهی سابقه سکونت در پنج سال اخیر گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیل فرزندان و سابقه بیمه به همراه داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:

طرح اقدام ملی ،مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman