معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ثبت نام مسکن ملی تهرانسر در سال 99

ثبت نام مسکن ملی تهرانسر در سال 99
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۴۷ | ۱۳۹۸/۱۲/۱۷

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم ثبت‌نام مسکن ملی تهرانسر را در پایان سال ۹۹ انجام دهیم.
به گزارش اخبار ساختمان، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در مرحله دوم در ۴۵۰ شهر انجام می‌شود، گفت: ظرفیت در این مرحله در برخی از شهر‌ها افزایش و در برخی از شهر‌ها کاهش یافته است.

او ادامه داد: تعدادی از شهر‌ها در این دوره حذف و تعدادی از شهر‌های دیگر با ظرفیت‌های جدید در این مرحله اضافه شده‌اند.

۴۵۰ شهر در مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن قرار دارند


محمودزاده با بیان اینکه از شنبه هفدهم اسفند (فردا) ثبت نام در ۵ استان انجام می‌شود افزود: در مرحله اول به محض پر شدن ظرفیت‌ها سامانه طرح اقدام ملی مسکن به صورت کامل بسته می‌شود، اما در این مرحله به دلیل خارج نشدن مردم از منزل‌هایشان ثبت نام را به مدت دو روز برای هر استان تمدید کردیم به طوری که از هشت صبح شنبه ثبت نام آغاز و تا ۱۲ شب یکشنبه ثبت نام ادامه خواهد داشت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در این دوره متقاضیان نگران پر شدن ظرفیت و زود بسته شدن سامانه نباشند گفت: متقاضیان با هر سرعت اینترنت که داشته باشند می‌توانند در این مدت زمان ثبت‌نام کنند.

محمودزاده توضیح داد: این گونه ثبت نام برای مسئولان وزارت راه و شهرسازی کار را سخت‌تر کرده است اما برای رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این شیوه در نظر گرفته شده است و بعد از ثبت نام و پالایش تمامی ثبت نام کنندگان، متقاضیان از طریق قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند.

او بیان کرد: در مرحله اول ۲۴۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته‌ایم و در این مرحله هم ظرفیت ۲۰۰هزار واحد مسکونی را ایجاد کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: ثبت نام در مرحله دوم طرح ملی مسکن تا پایان سال ادامه خواهد داشت، اما امیدواریم بتوانیم با اقدامات و برنامه‌ریزی دقیق تا هفته آخر اسفند ماه ثبت‌نام را به اتمام برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی تأکید کرد: تهران در مرحله اول بیش از ۵۰ درصد از ثبت نام کنندگان خود را به دلیل نداشتن شرایط لازم حذف کرد و این مسئله باعث افزایش ظرفیت در مرحله دوم شده است، اما برای استان تهران در این مرحله هم ظرفیت جدید برای ثبت نام ایجاد‌ خواهد شد.

محمودزاده درباره مسکن در تهرانسر تهران هم گفت: چندین بار اعلام کرده‌ایم که تهرانسر در قالب طرح اقدام ملی مسکن به صورت مشارکتی و با همکاری بخش خصوصی ساخته می‌شود.

او یاد آور شد: باید ابتدا این پروژه به پیشرفت قابل توجه‌ای برسد تا بتوانیم از طریق تقسیم بندی سهم دولت و بخش خصوصی واحد‌های مسکونی این پروژه را عرضه کنیم.

محمودزاده اظهار کرد: برای فروش این واحد‌ها باید سهم دولت و سازنده مشخص شود تا از طریق آن‌ها بتوانیم این واحد‌ها را عرضه کنیم البته هنوز این پروژه به پیشرفت قابل توجهی نرسیده، اما امیدواریم تا پایان سال ۹۹ بتوانیم سهم دولت را از تهرانسر اعلام کنیم و بعد از جزئیات ثبت‌نام را اعلام خواهیم کرد.

محمودزاده توضیح داد: در تهرانسر واحد‌های مسکونی متعلق به شرکت‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در مراحل و پیشرفت‌های مختلف قرار دارد، اما تا زمانی که سهم‌ بخش‌های مختلف مشخص نشده نمی‌توان در مورد ثبت‌نام آن اظهار نظر کرد.

او گفت: قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی در این پروژه متفاوت‌تر از سایر واحد‌ها است.

کلیه متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند در ظرف زمانی فوق با مراجعه به سامانه بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت نام کنند و پس از اتمام زمان ثبت نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط طرح، متقاضیان نهائی مطابق ظرفیت احصاء شده برای هر شهر، از طریق قرعه کشی انتخاب می‌شوند.

افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده‌اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند. در این خصوص لازم به ذکر است که متقاضیان که نسبت به عدم احزار شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض نموده‌اند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

همچنین در شهر‌هایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته‌اند، در صورت تأمین زمین در مراحل بعدی در این شهر‌ها نیز ثبت نام صورت خواهد پذیرفت.

براساس اعلام صورت گرفته شهر‌های دارای ظرفیت ثبت نام در مرحله دوم این ۵ استان به شرح ذیل است:

۱- استان البرز: شهر‌های نظرآباد و فردیس

۲- استان اصفهان: کاشان، خمینی شهر، شاهین شهر، شهرضا، مبارکه، زرین شهر، گلپایگان، دولت آباد، سمیرم، نائین، اردستان، مهاباد، زواره، نیک آباد، محمدآباد، نصرآباد، کوهپایه، سجزی، تودشک، قهجاورستان، حسن آباد، ورزنه، هرند، اژیه، خوانسار، کمه، حنا، داران، فریدونشهر، برف انبار، منظریه، قمصر، جوشقان قالی، نیاسر، برزک، سده لنجان، انارک، دهق، علویجه، بادرود، خالدآباد، میمه، ورزوان، لای بید، ابوزیدآباد، نوش آباد، تیران، چادگان، رزوه، دهاقان، حبیب آباد، کمشچه، خور، فرخی و جندق

۳- استان اردبیل: شهر‌های اردبیل و خلخال

۴- استان آذربایجان شرقی: شهر‌های مراغه، مرند، میانه، بناب، اهر، عجب شیر، سراب، ملکان، هادیشهر، هوراند، خسروشاه، دوزدوزان، کشکسرای، هشترود، بستان آباد، صوفیان، شبستر، تسوج، کلیبر، خواجه، هریس، گوگان، ممقان، ایلخچی، اسکو، قره آغاج، خاروانا، ورزقان و خمارلو

۵- استان آذربایجان غربی: ارومیه، خوی، مهاباد، نقده، سردشت، شاهین دژ، تکاب، اشنویه، محمدیار و سیه چشمه

گفتنی است، ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از فردا ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود.

باشگاه خبرنگاران
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman