آیین نامه جدید مالیات خانه باغ های لوکس ابلاغ شد

آیین نامه جدید مالیات خانه باغ های لوکس ابلاغ شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۷:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۶

معاون اول رییس جمهور آیین نامه جدید اخذ مالیات سالانه از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران­قیمت را ابلاغ کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، هیأت وزیران در جلسه مورخ ۳ بهمن ۱۴۰۰، به‌منظور تأمین نظر هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت، آیین نامه اجرایی بند (خ) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور درباره اخذ مالیات سالانه از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گرانقیمت را اصلاح کرد.

به موجب اصلاح آیین‌نامه فوق، به سازمان امور مالیاتی کشور اجازه داده شد ارزش روز املاک موضوع این آیین‌نامه را متناسب با ارزش روز مبنای محاسبه آخرین ارزش معاملاتی مصوب موضوع ماده (۶۴) قانون برای هر شهر، بخش و روستا­های تابعه با اخذ نظر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط تعیین کند.

در این آیین‌نامه تصریح شده «واحدهای مسکونی و باغ‌ویلاها تا قبل از تاریخ صدور گواهی پایان عملیات ساختمانی توسط مهندس ناظر، بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان یا گواهی پایان کار، در حال ساخت محسوب می‌شوند».

همچنین واحدهای مسکونی و باغ‌ویلاهایی که قبل از اعلام ارزش آن توسط سازمان امور مالیاتی کشور واگذار شوند، مشمول مالیات این آیین‌نامه نخواهد بود.

آیین‌نامه اجرایی اخذ مالیات سالانه از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران­قیمت، با امضای محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور برای اجرا به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شد.

 

بیشتر بخوانید: نرخ مالیات خانه های گرانقیمت تعیین شد

ایلنا

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman