تغییرات مدیریتی در سازمان ها با هدف ایجاد تعادل و پیش برندگی رخ می دهند

تغییرات مدیریتی در سازمان ها با هدف ایجاد تعادل و پیش برندگی رخ می دهند
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۱۸ | ۱۴۰۱/۰۳/۲۹

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه هدف از انجام تغییرات در سازمان ها ارتقای وضع موجود به سمت وضعیت مطلوب و ایده آل است گفت: انتظار ما از هر تغییری انتظار پیش برندگی و ایجاد خلاقیت، فکر، حرکت و جنبش در سازمان است.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علیرضا فخاری در نشست تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون املاک و حقوقی، مدیرکل دفتر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه و مدیرکل امور مالی و ذیحسابی این سازمان افزود: تغییر مدیران در سازمان به معنای بی اعتمادی به مدیران گذشته نیست بلکه به معنای تعادل بخشی در اجرای ماموریت های سازمانی است.

 

وی در با بیان اینکه یاسر برخورداری از ظرفیت بالای مدیریتی در سطح ملی بهره مند است اضافه کرد: ایشان نیرویی جوان و با انگیزه هستند که درایت و تسلط بالایی بر حوزه های اقتصادی روز دارند و می توانند این سازمان را در انجام ماموریت ها به پیش ببرند.

 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین با اشاره به اینکه معاونت املاک و حقوقی دامنه اثرگذاری بسیار بالایی در ماموریت های سازمان متبوعش دارد ادامه داد: حضور آقای رضایی به عنوان معاون املاک و حقوقی و حضور ایشان در نقش های اجرایی  می تواند نقش آقای مالکی را در حوزه راهبردی سازمان تقویت کند.

 

فخاری با تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات محسن رضیعی معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع و سعید هدایتی مدیرکل سابق امور مالی و ذیحسابی سازمان ملی زمین و مسکن ابراز امیدواری کرد که سازمان ملی زمین و مسکن بتواند در بخش های دیگری از خدمات و ظرفیت های آنها بهره مند شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین برای داوود سیاری مدیرکل جدید دفتر منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه و علی غلامپور مدیرکل جدید امور مالی و ذیحسابی سازمان ملی زمین و مسکن در سمت جدید آرزوی توفیق کرد.

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman