پرداخت وام 200 میلیونی مسکن روستایی نهایی شد

پرداخت وام 200 میلیونی مسکن روستایی نهایی شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۵۶ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سیستان و بلوچستان مقاوم سازی شدند از موافقت نهایی برای ارایه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مجیدجودی، معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص آمادگی بنیاد مسکن برای سیلاب در آخر هفته که در استان های جنوبی به ویژه سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است، اعلام کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی و شهری کوچک در سیستان و بلوچستان مقاوم سازی شده اند و در خصوص این تعداد از واحدهای مقاوم سازی شده نگرانی وجود ندارد. نهایتا این واحدها ممکن است دچار آبگرفتگی شوند. اما نگرانی در خصوص ۵۰ درصد واحدهای مسکونی که مقاوم سازی نشده اند، وجود دارد.

 

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: طبق برنامه بنیاد مسکن مقرر است تا سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای مسکونی روستایی و شهری کوچک مقاوم سازی شوند تا در مواقع بروز حوادث طبیعی آمادگی کامل برای مقابله با بحران وجود داشته باشد.

 

جودی توضیح داد: با موافقت دولت و تاکیدها و پیگیری های رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقرر شده است تا تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به واحدهای مسکونی روستایی تخصیص یابد تا با کمک بنیاد مسکن، مالکان واحدهای روستایی بتوانند اقدام به مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی خود کنند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به تجربه ساخت و ساز در مناطقی که احتمال سیلاب وجود دارد و همچنین با توجه به اینکه در سال های گذشته نیز این مشکلات وجود داشت عموما ساخت و سازهای جدید به گونه ای است که تمامی پایه های ساختمان ها با کرسی های بالا احداث می شود تا در معرض سیلاب قرار نگیرد و حتی دچار آبگرفتگی نیز نشود.

 

بیشتر بخوانید: هزینه ساخت واحدهای مسکن روستایی مشخص شد

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman