تمامی املاک شهرداری دارای سند تک برگ می شوند

تمامی املاک شهرداری دارای سند تک برگ می شوند
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: در حال حاضر آمار دقیقی از املاک شهرداری تهران به صورت مدون و یکجا وجود ندارد، بنابراین همه املاک متعلق به شهرداری باید ظرف مدت معین در سامانه املاک ثبت و ضبط شود که در مرحله نخست، مستند سازی املاک شهرداری منتج به یک سند تک برگ خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، ابوالفضل فلاح در جلسه ستاد ساماندهی املاک و مستغلات شهر تهران که با حضور حسین نظری معاون امور مناطق شهرداری تهران برگزار شد، گفت: شفافیت، انضباط مالی و استفاده بهینه از دارایی های شهر، به عنوان راهبردهای خدمت رسانی در دوره جدید مدیریت شهری مورد تاکید شهردار تهران است.

 

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغی شهردار تهران مبنی بر ساماندهی اسناد و اطلاعات املاک شهر تهران، افزود: در حال حاضر آمار دقیقی از املاک شهرداری تهران به صورت مدون و یکجا وجود ندارد، بنابراین همه املاک متعلق به شهرداری باید ظرف مدت معین در سامانه املاک ثبت و ضبط شود، که در مرحله نخست، مستند سازی املاک شهرداری منتج به یک سند تک برگ خواهد شد.

 

فلاح با تاکید بر ضرورت مولد سازی املاک و مستغلات شهرداری تهران تصریح کرد: تا پیش از آغاز به کار مولد سازی دارایی ها، ابتدا باید تمامی دارایی های شهرداری تهران شناسایی، تثبیت و مستند سازی شود. از چند ماه پیش این کار آغاز شده و امیدوارم تا پایان سال بتوانیم همه موارد را احصاء و مشخص کنیم.

 

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه از برنامه های شهرداری تهران در راستای عرضه املاک در بورس سخن گفت و افزود: بورس کالا بستری شفاف در اقتصاد به شمار می رود که می تواند عرضه املاک مازاد شهرداری را بسیار سریع تر از روش های سنتی انجام دهد.

 

فلاح در ادامه با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد ساماندهی املاک و مستغلات شهرداری تهران، بر همراهی همه جانبه مرکز حقوقی شهرداری جهت پیگیری های قضایی لازم جهت تخلیه، تهاتر، معوض و سایر اقدامات لازم تاکید کرد.

 

پایگاه خبری شهر

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman