قیمت آپارتمان در واوان چقدر است؟

قیمت آپارتمان در واوان چقدر است؟
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۳۰ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

واحد نوساز ۱۲۰ متری را در شهرک واوان اسلامشهر متری ۴۰ میلیون آگهی کرده اند؛ رقمی که طبق آخرین آمار‌های رسمی از میانگین قیمت مسکن در ۱۲ منطقه پایتخت بیشتر است.

به گزارش اخبار ساختمان، قیمت آپارتمان در واوان توسط برخی فروشنده ها معادل خانه های پایتخت اعلام می شود. البته از این دست آگهی ها بین جدید‌ترین فایل های فروش مسکن در واوان زیاد نیست و قیمت پیشنهادی فروشنده ها برای واحد‌هایی که عمر بنای بیشتری دارند، تا متری ۱۴، ۱۵ میلیون کاهش پیدا می کند. مثل فروشنده ای که قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری را با عمر بنا ۱۵ سال، ۱.۴ میلیارد درنظر گرفته و ارزش هر مترمربع را دقیقا ۱۴ میلیون تومان اعلام کرده است.

آپارتمان ۱۲۰ متری در واوان به عنوان یکی از گران ترین گزینه ها برای خریداران، دقیقا چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. اگر سراغ ماشین حساب برویم، به عدد تقریبی ۴۰ میلیون تومان بابت هر متر از این واحد مسکونی روبرو می شویم که طبق آخرین آمار‌های رسمی این عدد از متوسط قیمت مسکن در ۱۲ منطقه تهران بیشتر است. واحدی که دوتا اتاق خواب دارد که یکی از آنها به شکل مستر ساخته شده و به اسم نوساز و کلیدنخورده فروخته می شود.

قیمت آپارتمان ۱۸۵ متری در واوان نزدیک چهار میلیارد تومان اعلام شده است. فروشنده این واحد سه خوابه تصمیم گرفته قیمت پیشنهادی به خریداران را دقیقا سه میلیارد و ۹۹۷ میلیون تومان اعلام و بابت هر مترمربع تقریبا ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کند. رقم تقریبا چهار میلیاردی این واحد طبق آخرین آمار‌های رسمی معادل ۸۳ متر آپارتمان مسکونی در تهران است و چیزی که آن را به یکی از گران ترین آپارتمان های واوان تبدیل کرده، علاوه بر متراژ بالا، نوساز بودن و داشتن امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکنیگ است.

فروشنده دیگری در واوان آپارتمان ۱۲۰ متری را با قیمت دو میلیارد و ۸۸۰ میلیون یعنی متری ۲۴ میلیون تومان آگهی کرده است. عددی که از نظر بانک مرکزی تقریبا معادل میانگین قیمت مسکن در ارزان ترین نقطه تهران -منطقه ۱۸- است، اما نصف میانگین ارزش خانه های پایتخت به حساب می آید. این یکی هم به اسم نوساز آگهی شده و فروشنده آن مدعی شده با امکانات کامل فروخته می شود. علاوه بر آسانسور، انباری و پارکینگ در بخش توضیحات این آگهی به چیز‌هایی مثل متریال درجه یک، داشتن پکیج و ... اشاره شده است.

مورد‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم جزو گران ترین آپارتمان های فعلی در شهرک واوان اسلامشهر محسوب می شوند و ردپای ارزان ترین گزینه ها را باید در فایل هایی پیدا کنیم که عمر بنای بیشتری دارند.

قیمت آپارتمان ۶۶ متری به عنوان یکی از ارزان ترین گزینه ها برای خریداران حدود یک میلیارد تومان اعلام شده است. واحدی که ۱۸ سال پیش ساخته شده و به جز انباری از داشتن امکاناتی مثل آسانسور و پارکینگ محروم است. البته در این واحد چیز‌هایی مثل کاغذ دیواری و کابینت MDF وجود دارد و فروشنده حضور دائمی نگهبان در آپارتمان را جزو مزایای آن دانسته است. رقم دقیق پیشنهادی این فروشنده ۹۶۰ میلیون تومان است که با یک تقسیم به عدد ۱۴.۵ میلیون به عنوان قیمت هر مترمربع می رسیم که تقریبا ۱۰ میلیون کمتر از میانگین قیمت مسکن در ارزان ترین نقطه بازار مسکن تهران است و حدود ۳.۵ برابر کمتر از متوسط ارزش خانه های پایتخت فروخته می شود.

بین ارزان ترین آپارتمان های مسکونی که در واوان فروخته می شود، می توانیم به واحد ۹۲ متری دیگری اشاره کنیم که قیمت آن را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تعیین کردند و فروشنده حاضر است ارزش هر متر آن را حدود ۱۲ میلیون تومان حساب کند. البته عمر بنای ۳۱ ساله و نداشتن آسانسور و پارکینگ در قیمت‌گذاری این واحد تاثیر داشتند.

قیمت آپارتمان ۹۲ متری را در واوان فروشنده ای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته و می توانیم ارزش هر متر آن را حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بدانیم. واحدی که دوتا اتاق خواب دارد، اما عمر بنا ۱۴ ساله آن و نبود امکاناتی مثل آسانسور و پارکینگ آن را به یکی از ارزا‌ن ترین گزینه ها برای خریداران تبدیل کرده است.

 

قیمت پیشنهادی آپارتمان در واوان
متراژ سن بنا امکانات قیمت کل قیمت هر متر مربع
120 نوساز اتاق خواب مستر - آسانسور - انباری 4.8 میلیارد تومان 40 میلیون تومان
185 نوساز پارکینگ - انباری - آسانسور 4 میلیارد تومان 21.5 میلیون تومان
120 نوساز پارکینگ - انباری - آسانسور 2.9 میلیارد تومان 24 میلیون تومان
100 15 ---- 1.4 میلیارد تومان 14.5 میلیون تومان
66 18 ---- 960 میلیون تومان 14.5 میلیون تومانعرشه آنلاین


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman