ساخت 84 هزار واحد نهضت مسکن با همکاری بخش خصوصی

ساخت 84 هزار واحد نهضت مسکن با همکاری بخش خصوصی
Facebook Twitter LinkedIn

۰۸:۳۰ | ۱۴۰۱/۱۲/۲۲

قرار است امروز طی مراسمی، تفاهمنامه واگذاری ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین به بخش خصوصی برای ساخت ۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی امضا شود.

به گزارش اخبار ساختمان، سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مولدسازی و مشارکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن، اقدام به انعقاد تفاهمنامه با شرکت های پیشران صنعت شهرها می کند.


ساخت ۴۴ هزار مسکن در استان یزد با تامین یک هزار و ۷۰۰ هکتار زمین


سازمان ملی زمین و مسکن همچنین یک هزار و ۶۹۴ هکتار زمین را در استان یزد به شرکت های چادرملو، جهان آباد میبد، سنگ آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار خواهد کرد تا به ساخت ۴۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در شهرهای اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.

میزان اراضی در نطر گرفته شده برای شهر اردکان ۴۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام ۶۰۰ هکتار معادل ۱۵ هزار واحد مسکونی است.

سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مروست نیز ۹۴ هکتار زمین معادل ساخت ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.


ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در استان کرمان


دو شهر بم و هرات در استان کرمان دیگر مناطق این تفاهمنامه هستند که با واگذاری ۸۰۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت عمران ارگ جدید بم، ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در آنها آغاز خواهد شد.


واگذاری ۱۲۰ هکتار زمین برای ساخت ۲۲۵۰ مسکن در آذربایجان شرقی


بر اساس این تفاهمنامه ۱۲۰ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی، به شرکت مس مونگون واگذار خواهد شد که ۱۱۰ هکتار آن در تبریز و ۱۰ هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد. این اراضی ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را دارد.


ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قزوین


قزوین، دیگر صنعت شهر این تفاهمنامه است که با واگذاری ۴.۲ هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت الماس الموت، شاهد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خواهد بود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

برچسب ها:

طرح نهضت ملی مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman