مطالبات سنواتی 585 پروژه در سال 1401 تکمیل شد

مطالبات سنواتی 585 پروژه در سال 1401 تکمیل شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۲۲ | ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بخش عمده فعالیت های شرکت را در طی سال ۱۴۰۱ شامل مرمت تاریخی ۲۱۲ محله در ۱۹۶ شهر، بهره برداری از ۱۱۷ پروژه‌ هدف بازآفرینی شهری در استان های محروم، تکمیل و تسویه مطالباتی سنواتی ۵۸۵ پروژه برشمرد و از برنامه تکمیل ۳۱۵ پروژه نیمه تمام محلات هدف بازآفرینی شهری در سال جدید خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ به تشریح بخشی از فعالیت های آن شرکت در خصوص بهره برداری پروژه های زیربنایی، روبنایی و فضای شهری پرداخت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ​محرومیت زدایی کالبدی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی این مناطق را یکی از برنامه های اساسی شرکت بازآفرینی شهری در سال ۱۴۰۱ برای رسیدن سرانه های خدمات محلات بازآفرینی به سطح متوسط سرانه های همان شهر در اجرای سند ملی راهبردی احیا بهسازی نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری برشمرد.


مرمت تاریخی در ۲۱۲ محله و ۱۹۶ شهر


مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ پیشرفت فیزیکی و مالی ۵۸۵ پروژه زیر بنایی، روبنایی، فضای شهری و مرمت تاریخی در ۲۱۲ محله و ۱۹۶ شهر به ۱۰۰ درصد رسید که از این میان ۱۱۷ پروژه در هفته دولت (به تعداد ۴۵ پروژه) و دهه فجر (به تعداد ۷۲ پروژه) مورد بهره برداری قرار گرفت. این پروژه ها براساس نیازسنجی های کارشناسی شده و مصوب ستادهای بازآفرینی شهری در استان ها برای محلات همچون اماکن آموزشی، انتظامی، پارک و فضای سبز خدمات زیر بنایی، درمانی، ساماندهی فضای شهری، فرهنگی ورزشی در شهرهای مختلف سراسر کشور بوده است.


بهره برداری از ۱۱۷ پروژه هدف بازآفرینی در استان های محروم


معاون وزیر راه و شهرسازی توجه به استان های مرزی و محروم را از دیگر سیاست ها و برنامه های شرکت بازآفرینی بر اساس تاکید رییس‌جمهور برشمرد و افزود: در طی سال ۱۴۰۱، با هدف توجه به استان های مرزی ۱۱ پروژه در استان سیستان و بلوچستان، ۸ پروژه در استان خراسان رضوی، و در استان های کرمانشاه، خراسان جنوبی، بوشهر و اردبیل هر کدام ۶ پروژه در جامعه هدف محرومان این استان ها به بهره برداری رسید.

وی پروژه های هدف بازآفرینی شهری را در استان های محروم و پیرو دستور رییس‌جمهور در مجموع ۱۱۷ پروژه‌ برشمرد و اعلام کرد: این پروژه ها در استان های محروم در طی سال در دست اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.


تکمیل و تسویه مطالباتی سنواتی ۵۸۵ پروژه


آیینی همچنین از تکمیل و تسویه مطالباتی سنوانی ۵۸۵ پروژه در طی سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در طول سال ۱۴۰۱ برای تکمیل و تسویه مطالبات سنواتی ۵۸۵ پروژه مذکور و در مجموع بیش از ۵۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شد.


پیگیری اجرای ۱۳۰۰ پروژه تامین خدمات زیربنایی، روبنایی و تامین فضای شهری


علاوه بر این پروژه های مستقیم خود شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ضمن حمایت از ۷۰ پروژه سایر دستگاه ها، تحقق برنامه اقدام مشترک سایر دستگاه ها و شهرداری ها نیز مورد پیگیری قرار داده و بر اساس گزارش های دریافتی بیش از ۱۳۰۰ پروژه با تامین خدمات زیر بنایی و روبنایی و تامین فضای شهری و بهسازی معابر توسط شهرداری ها و سایر دستگاه های دولتی به اجرا رسیده است.


برنامه تکمیل ۳۱۵ پروژه نیمه تمام برای سال ۱۴۰۲
 

وی تصریح کرد: برای سال آینده ۳۱۵ پروژه نیمه تمام دیگر در دستور کار شرکت بازآفرینی قرار دارد و مقرر شده است تا عمده این پروژه ها در سال آتی به اتمام رسیده و در اختیار هموطنان ساکن در این محلات قرار گیرد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman