تصویب سند ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی

تصویب سند ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۵۶ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شهرداران و شوراهای اسلامی شهرها همکاران راهبردی دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است، گفت: سند ملی توانمند‌سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر‌رسمی در دولت به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در پنجمین اجلاس روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان ها و نخستین اجلاس معاونان شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان ها با محوریت بازآفرینی و ارتقای تاب آوری بافت های فرسوده و تاریخی شهرها با تاکید بر این مطلب که شهرداران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها شرکای راهبردی وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن هستند بر همکاری و تداوم همکاری ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب تر تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مهم ترین راهبرد و سیاستی که موجب موفقیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن خواهد شد همراهی مردم و تشویق آنها به مشارکت در تولید مسکن به ویژه در بافت های فرسوده شهری است که این بافت شهری دارای زیرساخت های لازم نیز هست.

عضو کابینه دولت سیزدهم ضمن اشاره به موانع بر سر راه نوسازی بافت فرسوده و تولید مسکن افزود: به زودی جلساتی در تهران با حضور شهرداران و مسوولان شهری و همچنین معاونان شهرسازی و معماری برای ایجاد تعامل بیشتر و تسریع در اجرای قانون جهش تولید مسکن برگزار خواهد شد.

بذرپاش تصریح کرد: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با حضور و دستور رئیس‌جمهور ستاد ملی بازآفرینی شهری را تشکیل خواهیم داد که در این ستاد موضوع بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده به شکل ویژه دنبال خواهد شد.

وی در بخش دیگری از نشست امروز بر اجرای بیش از پیش مصوبه ۱۹‌بندی مشوق های نوسازی بافت فرسوده که با هدف تسریع در ساخت مسکن بافت های فرسوده در سال گذشته ابلاغ شده است تاکید کرد.

بذر‌پاش با تاکید بر اینکه امکان بازنگری در مصوبه ۱۹گانه مشوق های نوسازی بافت فرسوده وجود دارد گفت: چنانچه پیشنهاد مناسبی از سوی هر یک از استان ها برای مصوبه نوسازی بافت فرسوده ارائه شود، ضمن بررسی امکان اصلاح مصوبه وجود دارد و نظرات کاربردی ترتیب اثر داده خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی یکی دیگر از اولویت های وزارت راه و شهرسازی را ساماندهی سکونتگاه های رسمی عنوان کرد و گفت: سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر‌رسمی در دولت تدوین و اصلاح شده است که در حال حاضر در دولت مراحل تصویب نهایی را می گذراند.

دنیای اقتصاد

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman