روند کاهشی بازارهای جهانی فولاد ادامه دارد

روند کاهشی بازارهای جهانی فولاد ادامه دارد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۴۷ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.

به گزارش اخبار ساختمان، هفته گذشته در بازار واردات سنگ آهن چین با بهبود فعالیت بازار و افزایش امید به بهبود تقاضای فولادسازان قیمت سنگ آهن از ۱۰۳ دلار در پایان هفته قبل به ۱۱۱ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بهبود داشت؛ ولی تا پایان هفته قیمت ارزان تر و حدود ۱۰۸ دلار در هر تن سی‌اف‌آر چین ثبت شد. نشانه هایی از بهبود سوددهی کارخانه های فولاد چین نمایان شد؛ ولی پایه های تقاضای فولاد آن هنوز ضعیف است.


قراضه


هفته گذشته در بازار واردات قراضه ترکیه هر تن سی‌اف‌آر قراضه وارداتی سنگین در قیمت ۳۷۵ دلار ثبات داشت. هنوز بازار پس از انتخابات در صبر و انتظار است و روند مشخصی ندارد؛ ولی ظاهرا قیمت ها دیگر به کف رسیده و برخی میانگین قیمت ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار را قیمت رایج بازار می دانند. قراضه صادراتی سنگین کلاس۲ ژاپن نیز از ۳۵۳ تا ۳۵۵ دلار به ۳۳۵ دلار در هر تن فوب کاهش یافته است. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز تا ۱۰ دلار افت هفتگی داشت و ۳۸۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثبت شد.


بیلت


هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی فوب دریای سیاه از ۵۲۴ تا ۵۲۹ دلار به ۵۲۵ دلار در هر تن فوب تغییر کرد. در بازار داخلی چین قیمت بیلت در طول هفته نوسانات جزئی داشت و نهایتا در پایان هفته با یک دلار افت نسبت به هفته قبل به ۴۸۸ دلار در هر تن درب کارخانه رسید. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت در ۵۲۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ثابت ماند.


مقاطع


هفته گذشته در چین متوسط قیمت میلگرد صادراتی ۱۰ دلار ارزان تر و ۵۶۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد. قیمت میلگرد در بورس شانگهای تا ۶ دلار رشد داشت و ۵۲۰ دلار در هر تن شنیده شد. میلگرد صادراتی ترکیه نیز پنج دلار بهبود قیمت داشت و ۶۲۰ دلار در هر تن فوب ثبت شد. همچنین در بازار داخلی آمریکا میلگرد پنج دلار ارزان تر و ۹۳۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه شد. در بازار داخلی اروپا نیز میلگرد پنج یورو ارزان تر و ۶۶۵ یورو در هر تن درب کارخانه ثبت شد.


ورق


در هفته گذشته میلادی هر تن ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در قیمت ۶۱۵ دلار ثبات داشت. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار به ۵۵۹ تا ۵۷۵ دلار در هر تن فوب رسید. در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۳۰ یورو ارزان تر و ۷۷۰ یورو در هر تن درب کارخانه شنیده شد. در بازار داخلی آمریکا هم ورق گرم از ۱۱۲۵ دلار به ۱۰۹۰ دلار در هر شورت تن درب کارخانه رسید.

دنیای معدن

نظرات کاربران
security code
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman