پروژه های نفرآباد تا پایان امسال تکمیل خواهد شد

پروژه های نفرآباد تا پایان امسال تکمیل خواهد شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۵۵ | ۱۴۰۲/۰۳/۰۹

رئیس سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ۱۱ پروژه خدماتی و ۳۵ پروژه مسکونی در محله نفرآباد درحال ساخت است که تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، جعفر شربیانی عضو شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و با اشاره به محله نفرآباد گفت: ۱۳ هکتار بافت فرسوده در این محله وجود دارد و از ۵۰۸ پلاک، ۱۹۵ در تملک شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: پنج خانه تاریخی به ارزش بیش از ۴۰۰ سال در این محله وجود دارد و ۱۶ پرونده شهرسازی در منطقه ۲۰ در حال جریان است و این به معنای خروج محله نفرآباد از وضعیت ناکارآمد است.

در ادامه مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه طرح بازآفرینی محله نفرآباد به صورت مشارکتی به تصویب رسید گفت: ۱۱ پروژه خدماتی و ۳۵ پروژه مسکونی در محله نفرآباد در حال ساخت است.

وی ادامه داد: تمامی این پروژه ها تا پایان سال اجرایی خواهد شد و به تمام افرادی که قرار است در نفر آباد ساخت و ساز انجام دهند، تسهیلاتی ارائه شود.

هدایت گفت: امیدوار هستیم تا محله نفرآباد به عنوان محله ای الگو در تمام کشور تعریف شود و اتباع در حال خروج از محله و بازگشت اهالی سابق به محله هستند.

در ادامه سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: تسهیلگری دستگاه های دولتی در محله نفرآباد بسیار مهم است و تسهیلاتی که بانک و سایر دستگاه ها باید ارائه دهند اهمیت بسزایی دارد که باید اجرایی شود.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ درصد سهم دستگاه های دولتی در برنامه مشترک به تصویب رسیده است و مدت ها است که از اداره فاضلاب خواسته ایم مشکل جاری شدن فاضلاب محله را برطرف کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: ایستگاه مترو محله نفرآباد در حال راه اندازی است و اگر بتوان از محل تسهیلات حرم مطهر استفاده کرد می توان هرچه سریع تر کار را پیش برد همچنین یکی از بزرگترین پارکینگ های تهران نیز در نفرآباد در حال ساخت است.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر با بیان اینکه متأسفانه در کشور ما مدیریت یکپارچه شهری به وقوع نپیوسته است، گفت: در برنامه هفتم توسعه هیچ اسمی از برنامه توسعه شهری نیست و این موضوع به هیچ وجه شوخی نیست.

مهر


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman