وام خرید مسکن نخبگان یک میلیارد تومان شد

وام خرید مسکن نخبگان یک میلیارد تومان شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۲۷ | ۱۴۰۲/۰۳/۱۷

وزیر راه و شهرسازی از مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام خرید و ساخت مسکن نخبگان به یک میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در شبکه های اجتماعی نوشت: در جلسه امروز شورای پول و اعتبار، وام خرید و ساخت مسکن نخبگان با معرفی بنیاد ملی نخبگان از ۶۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد تومان رسید.

وزیر راه و شهرسازی همچنین خاطر نشان کرد: وام ودیعه مسکن نخبگان نیز ۳۰۰ میلیون تومان تصویب شد.

گفتنی است مردادماه سال گذشته عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش وام مسکن نخبگان و استعداد‌های برتر به ۶۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله خبر داده و گفته بود: باتوجه به نقش مسکن در ایجاد آرامش خانوار و تأکید مدیران ارشد بانک درخصوص حمایت از موضوع تهیه مسکن، سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن نخبگان و استعداد‌های برتر به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

سید محسن فاضلیان افزود: مطابق مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن، برای حمایت بیشتر از فرآیند خرید و ساخت مسکن نخبگان و استعداد‌های برتر، مدت بازپرداخت تسهیلات نیز ۲۰ سال تعیین شود. باتوجه به اهمیت موضوع مدیریت مصرف انرژی در ساخت مسکن، از سال های گذشته حمایت از تولید مسکن با فناوری های نوین در دستور کار مدیران ارشد بانک قرار گرفت و بر همین اساس در سیاست های اعتباری که هر سال برای مسیر تسهیلات دهی بانک تنظیم می شود، این مهم در اولویت اعطای تسهیلات قرار دارد

دانشجو


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman