نحوه پرداخت اقساط مسکن ملی تغییر کرد

نحوه پرداخت اقساط مسکن ملی تغییر کرد
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۱۰ | ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

معاون وزیر مسکن به جزییات نحوه پرداخت اقساط طرح نهضت ملی مسکن پرداخت.

به گزارش اخبار ساختمان، هادی عباسی معاون وزیر مسکن ۱۹ بهمن در حاشیه آیین کلنگ زنی ساخت ۸۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در آمل اظهار کرد: ساخت این خانه ها در قالب نوسازی بافت های فرسوده، گروهی یا انفرادی مسکن در شهر‌ها و روستاها، انبوه سازی و مسکن نیرو‌های مسلح در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در شهرستان آمل ۸۰۰ واحد و ۳۰۰ واحد در تنکابن در قالب طرح اقدام ملی مسکن اجرایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین به برخی اقدامات حمایتی برای رونق بخشیدن در طرح ملی مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اقدام ها در بخش ارائه تسهیلات و تصویب نرخ بهره ۱۸ درصد و پرداخت تسهیلات برای زمین های دولتی و طرح های شهری بوده است.

عباسی، با اعلام اینکه پرداخت اقساط در بازپرداخت آن در دو سال نخست ماهانه، حدود پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است، اضافه کرد: بعد از دو سال نیز، قسط ها از سال سوم پلکانی خواهد شد.


ساخت مسکن معلولان


وی، همچنین از امضای تفاهم نامه ای با بهزیستی، برای پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض برای خانواده معلول متقاضی ساخت مسکن در این طرح خبر داد و گفت: ساخت هفت هزار خانه برای خانواده های دارای سه معلول هم به صورت ویژه در دستور کار دولت قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این نکته که ساخت مسکن در کشور تورم را کاهش خواهد داد، ادامه داد: همزمان با ساخت مسکن اشتغال در پهنه کشور ایجاد خواهد شد.

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران ساخت ۸۰۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان آمل شروع شد.

رویداد 24


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman