دبی در تدارک ساخت بلندترین آسمان خراش مسکونی جهان

دبی در تدارک ساخت بلندترین آسمان خراش مسکونی جهان
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۱۱ | ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

دبی در حال حاضر میزبان بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه است. اما انتظار می رود ساخت بلندترین آسمان خراش مسکونی جهان نیز در دبی تا 2028 به پایان برسد.

به گزارش اخبار ساختمان، بلندترین آسمان خراش مسکونی جهان، دارای 122 طبقه در منطقه مارینا دبی در حال ساخت است و احتمالاً سال 2028 به بهره برداری می رسد.

آسمان خراش مسکونی Six Senses Residences دبی با ارتفاع 517 متر، بسیار بلندتر از بلندترین آسمان خراش مسکونی کنونی جهان یعنی برج سنترال پارک شهر نیویورک است که حداکثر ارتفاع آن 474 متر است. این آسمان خراش فرابلند توسط شرکت های Woods Bagot و WSP Middle East طراحی شده است. باتوجه به تصاویری که از طراحی آن منتشر شده است، انتظار می رود طراحی زیبای داشته باشد.

همانطور که از نام این آسمان خراش مسکونی پیدا است با همکاری Six Senses ساخته می شود که تجربه ای کافی در زمینه ساخت هتل و استراحتگاه ها دارد.

فضای داخلی واحدهای این برج مسکونی ترکیبی از خانه های معمولی استاندارد و مدرنیته است. بزرگترین واحدها، چهار خواب و پنج خواب هستند.

دکوراسیون داخلی این آسمان خراش توسط Mitchell & Eades انجام می شود که شامل لوازم و تجهیزات پیشرفته و مناسب برای یک شاهزاده عرب است. هنوز صحبتی در مورد قیمت واحدهای این آسمان خراش مطرح نشده است. اما انتظار هر واحد آن می رود میلیون ها دلار ارزش داشته باشد که منعکس کننده منحصربه‌فرد بودن بنا و امکانات رفاهی آن است.

در توضیحات سازنده آسمان خراش به امکانات پیشرفته رفاهی اعم از تجهیزات پیشرفته تناسب تا فضاهای سبز و امکانات دیگری از جمله سالن های کاردیو، ورزش های قدرتی و عملکردی، استودیوهای مجازی دوچرخه سواری و بوکس، استخرهای بزرگ، حمام های یخ، اتاق نمک، سونا فنلاندی و مادون قرمز، اتاق ریلکسیشن با صدا، سوئیت های ماساژ، سینماهای سرپوشیده و روباز و... اشاره کرد. همچنین این آسمان خراش دارای کلینیک طول عمر است که ارائه دهنده طیف گسترده ای از خدمات برای افزایش طول عمر خواهد بود.

تجارت نیوز


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman