کرونا؛ تکمیل مسکن مهر را به تعویق انداخت

کرونا؛ تکمیل مسکن مهر را به تعویق انداخت
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۲/۳۱

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخی از کارگاه‌های مسکن مهر در شهرهای مختلف را تعطیل کرده است.

به گزارش اخبار ساختمان، به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تحویل ۶۱ هزار واحد مسکن مهر در سال ۹۸ در شهر‌های بالای ۲۵ هزار نفر خبر داد و گفت: بنای ما بر این بود که تا پایان سال ۹۸ تمامی واحد‌های فاقد مشکلات حقوقی و با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد را به اتمام برسانیم، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در هفته‌های پایانی سال و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی ایجاب می‌کرد که کار‌ها به طور موقت تعطیل شود.

او با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر تا تحویل آخرین واحد آن به متقاضیان تعطیل شدنی نیست افزود: دولت خود را متعهد به اتمام طرح مسکن مهر می‌داند و رفع مشکل مسکن هموطنان را نه تنها وظیفه قانونی که وظیفه شرعی خود نیز می‌داند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ما در سمت‌های سازمانی خود یک وظیفه قانونی داریم که از طرف قانونگذار و بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌ها متعهد به انجام آن هستیم، اما زمانی که موضوعی از طرف مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار می‌گیرد به وظیفه شرعی ما تبدیل می‌شود.

او افزود: علاوه بر واحد‌های تحویلی در حدود ۲۱ هزار و پانصد واحد نیز افتتاح و ۱۴ هزار و ۶۰۰ واحد نیز آماده افتتاح است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از احداث و تکمیل ۱۹ باب خدمات روبنایی از جمله مدرسه، کلانتری و سایر خدمات عمومی مشابه به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان در سال ۹۸ نام برد و ادامه داد: سازمان ملی زمین و مسکن به آماده سازی ۱۳۹۵ هکتار از اراضی مسکن مهر برای ۱۵۰۱۰ واحد مسکونی به مبلغ ۸۳ میلیارد تومان کمک کرده است.

نبیان در پایان ابراز امیدواری کرد: با مهار شیوع ویروس کرونا در کشور و رعایت مسائل بهداشتی درباره زمانبندی جشن پایان مسکن مهر در ادارات کل راه و شهرسازی تصمیم گیری خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران


برچسب ها:

مسکن مهر ،ویروس کرونا 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman