مسکن در کدام مناطق تهران ارزانتر است؟

مسکن در کدام مناطق تهران ارزانتر است؟
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۵۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۵

بازار معاملات خرید و فروش مسکن در ارزان‌ترین مناطق و محلات شهر تهران این روزها با کمبود فایل فروش مواجه شده‌ و تنها تعداد محدودی فایل فروش مسکن در این مناطق در سامانه‌های مجازی فروش آپارتمان قابل جست‌وجو است.
به گزارش اخبار ساختمان، البته از آنجا که عمده معاملات خرید و فروش مسکن در این مناطق به‌صورت سنتی و با مراجعه متقاضیان به بنگاه‌های مسکن انجام می‌شود تعداد فایل‌هایی که این روزها در دسترس متقاضیان خرید وجود دارد به‌طور قطع بیشتر از تعداد فایل‌هایی است که صرفا در فضای مجازی معرفی شده‌اند. اما مشکل و معضل کمبود فایل در این مناطق نسبت به برخی دیگر محلات و مناطق پایتخت بیشتر است.

مطابق با آمارهای رسمی مربوط به تحولات بازار مسکن در خرداد امسال منطقه 18 ارزان‌‌ترین منطقه پایتخت به لحاظ میانگین قیمت فروش آپارتمان بوده است. در خرداد ماه هر مترمربع آپارتمان مسکونی در این منطقه به طور متوسط حول‌وحوش هشت میلیون و800 هزار تومان به فروش رسید که این میزان کمترین سطح متوسط قیمت فروش مسکن در میان مناطق 22 گانه شهر تهران است.

بعد از منطقه 18 منطقه 20 شهر تهران ارزان‌ترین منطقه پایتخت به لحاظ قیمت مسکن است. میانگین قیمت فروش هر مترمربع آپارتمان در این منطقه در خرداد ماه به 9 میلیون و300 هزار تومان رسید. منطقه 17 شهر تهران با میانگین قیمت 9 میلیون و 700 هزار تومان سومین منطقه پایتخت به لحاظ کمترین سطح متوسط قیمت فروش آپارتمان است.

تنها در این سه منطقه میانگین قیمت فروش هر مترمربع مسکن در خردادماه کمتر از 10 میلیون تومان گزارش شده است. بعد از این سه منطقه، مناطق 15 و 19 تهران با میانگین قیمت هر مترمربع 10 میلیون تومان ارزان‌ترین مناطق شهر تهران در معاملات مسکن خردادماه بوده‌اند.

آریا

برچسب ها:

قیمت مسکن ،تهران 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman