چگونه خانه خود را لوکس تر نشان بدهید؟

چگونه خانه خود را لوکس تر نشان بدهید؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۱۱ | ۱۴۰۱/۰۱/۱۴

داشتن خانه ای که لوکس به نظر برسد چندان سخت نیست،شما می توانید بدون نگرانی از قیمت های گزاف با راهکارهایی که در این مطلب پیش روی شما قرار می دهیم به خانه شیک و لوکس خود برسید.

به گزارش اخبار ساختمان، ما در این قصد داریم به بیان ترفندهای خانه شیک و گران بپردازیم و در نهایت به این نکته برسیم که زیبایی و شکوه بی عیب و نقص را می توان حتی با تغییر جزئیات کوچک و ساده به دست آورد. به گونه ای که خانه معمولی شما تبدیل به بهشتی فوق لوکس تبدیل شود.


دکوراسیون با رنگ های غنی و خنثی


رنگ ها این توانایی را دارند که فضای خانه را بسازند یا بر عکس آن را تخریب کنند. اغلب منازل لوکس تحت تاثیر رنگ های غنی مثل قرمز، بلوطی، زرشکی، آبی سلطنتی و بژ بوده اند. اما همیشه به یاد داشته باشید که این رنگ‌ها همانطور که می توانند فضا را اشرافی کنند، می توانند از سطح و ارزش آن هم بکاهند.

بنابر این کلید درست، رسیدن به تعادل صحیح بین رنگ ها است. مثلا دیوارها را به رنگ بلوطی یا آبی سلطنتی در بیاورید و سپس آن را با مبلمانی خنثی به تعادل برسانید. رنگ دیوارها را همچنین می توانید با رنگ بالش و کوسن، فرش یا وسایل زینتی جایگزین کنید.


رگه های گرم متالیک


یکی از ترفندهای خانه شیک و گران استفاده از رگه های گرم متالیک در رنگ های برنزی، طلایی یا مسی بوده که منظره ای زیبا، جذاب و در هارمونی با استایل های کلاسیک ویکتوریا و معاصر خلق می کنند. زمانی که این رنگ ها به درستی انتخاب شوند و در جای مناسب قرار گیرند بسیار چشمگیر و در مرکز توجه خواهند بود و در نهایت منزل شما را به فضایی لوکس و گران قیمت تبدیل می کنند.


فرش مخمل


کلید رسیدن به اتاق شیک و اشرافی، جاری کردن احساسات در آن است. یک فرش نرم و مخملی که مابقی فضای اتاق را تحت تاثیر قرار می دهد بهترین راه برای آوردن آن حس لوکس به فضا است. به جای ولخرجی بی مورد برای فرش های ابریشمی یا قالی های گران قیمت دست بافت می توانید از انواع غیر اصل و فیک ابریشمی یا ابریشم بامبو و سایر الیاف سنتز شده استفاده کنید.

همه‌ آن ها درست همانند مدل های اصل به همان خوبی و جذابیت دیده می شوند و همان تاثیر را در فضای اتاق دارند. فرش ها با الگوهای سنتی می توانند گزینه بسیار خوبی برای ارتقای فضا باشند.


نورپردازی


یک نورپردازی صحیح و اصولی می تواند در اکثر خانه های معمولی فضایی شیک و مدرن ایجاد کند بخصوص اگر در جایی قرار داده شود که نقاط کانونی را روشن کند. در نتیجه جدای از چراغ های سقفی، چراغ های دیواری دکوری نقش بسیار مهمی در شیک و مدرن کردن فضا دارند.


استفاده از قطعات زینتی


شما نیاز به تابلوهای نقاشی گران قیمت از گالری های هنری معروف ندارید تا بتوانید فضایی ما فوق لوکس خلق کنید بلکه انتخاب یکی دو وسیله هنری تزئینی چشمگیر مانند یک آینه طرح خورشیدی و یا یک شومینه شیک که نقطه کانونی خانه شما شوند کافی است.

تعمیر مبلمان طرح کلاسیک و قدیمی‌ هم می تواند فضایی بیافریند که هرگز از مد نمی افتد و در عین حال صرفه جویی بزرگی برای شما خواهد بود.

دلتا


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman