خرم آباد گران ترین شهر کشور برای رشد اجاره بهاست

خرم آباد گران ترین شهر کشور برای رشد اجاره بهاست
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۵۰ | ۱۴۰۱/۰۲/۱۸

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان با بیان اینکه خرم آباد گران ترین شهر کشور برای افزایش قیمت اجاره بهاست، گفت: قیمت مصوب بر اجاره بها و ملک در این استان وجود ندارد.

به گزارش اخبار ساختمان، حمیدرضا القاصی مهر در جلسه بررسی افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجاره بها در سطح لرستان با بیان اینکه خرم آباد گرانترین شهر کشور از جهت افزایش قیمت اجاره بهاست، اظهار داشت: قیمت مصوب بر اجاره بها و ملک برای نظارت بر قیمت مسکن به ویژه نظارت بر مشاوران املاک وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، پلیس اماکن و اتاق اصناف به سمت و سوی مشاوران املاکی رفتیم که به صورت زنجیره ای چندین شعبه در سطح شهر خرم آباد دایر کرده و به نحوی یکی از دلایل نابسامانی و افزایش قیمت ملک ها بودند، افزود: 25 مشاور املاک از این چند شعبه را پلمب کردیم تا ساماندهی شوند، حداقل پروانه کسب و کار بگیرند و براساس قانون فعالیت کنند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان عنوان کرد: چنانچه قیمت املاک براساس موقعیت ملک و مصالح ساختمانی به کار رفته تعیین شود در این صورت به‌طور یقین ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع راحت تر می شود.

 

وی بیان کرد: گشت مشترکی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه اتاق اصناف و تعزیرات به عنوان یک مرجع شبه قضایی در لرستان راه اندازی شود تا در فصل جابه‌جایی مستأجران حداقل نظارتی بر ساماندهی مشاوران املاک و میزان تعیین اجاره بها انجام شود.

 

تسنیم

 

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman