رفع تعارضات اطلاعات زمین های دولتی در کشور

رفع تعارضات اطلاعات زمین های دولتی در کشور
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۱۹ | ۱۴۰۱/۰۳/۳۱

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از تشکیل دور جدید نشست های مستمر تامین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن ارسلان مالکی گفت: در این جلسات که در سطح روسای ادارات املاک استان و شهرستان های تابعه و همچنین مسئولان بانک زمین و یگان حفاظت استان ها برگزار می شود، سعی می کنیم تا اطلاعات سامانه بانک زمین و مسکن سازمان ملی زمین و مسکن را با اطلاعات اراضی تحویل شده به استان ها تطبیق دهیم و در صورت وجود تعارضات آنها را برطرف نماییم.

 

وی افزود: تعارضات و تداخلات اطلاعات موجود در بانک زمین در هر استان دلایل متنوعی دارد که با توجه به وضعیت اجتماعی و جغرافیایی در هر ناحیه متفاوت است اما در این جلسات تمامی مسئولان ذیربط به صورت موردی و پلاک به پلاک به پالایش و رفع مشکلات اقدام می کنند.

 

مالکی با اشاره به اینکه براساس زمان بندی اعلام شده به استانها، اطلاعات استان ها یک به یک پالایش می شوند اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات رفع مشکلاتی است که می تواند استانها را در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن دچار چالش کند.

 

گفتنی است تشکیل و به روز رسانی اطلاعات بانک زمین در کشور اولین مورد از ۱۰ اقدام راهبردی وزارت راه و شهرسازی بود که در شروع کار وزیر راه و شهرسازی به سازمان های تابعه این سازمان ابلاغ شد.

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman