ساخت سه هزار واحد مسکونی در تهران آغاز شد

ساخت سه هزار واحد مسکونی در تهران آغاز شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۰۲ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۲

کلنگ زنی احداث سه هزار واحد مسکونی در پایتخت شروع شده و عملیات طراحی و صدور پروانه آن نیز به زودی آغاز می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در آیین آغاز عملیات احداث سه هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تامین مسکن شهر تهران، در خصوص کاهش زمان صدور پروانه در سامانه گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در شهرداری، در کوتاه مدت به سمت کاهش زمان صدور پروانه رفته ایم و هم اکنون به طور میانگین مدت زمان صدور پروانه ۳۶۰ روز است که وعده داده بودیم به کمتر از دو ماه برسد. البته این کاهش در برخی مناطق به دو ماه و در برخی مناطق پنج ماه است.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه افزود: تا شهریور امسال ۲۱ هزار واحد مسکونی به پروانه های صادر شده که اکنون ۹۳۰۰ واحد است، اضافه می شود و شیب صدور پروانه ها صعودی خواهد شد.

 

صارمی با بیان اینکه راهبرد شهردار تهران این بود که برای عملیاتی کردن بخش مسکن هدف گذاری روی ۱۸۰ هزار واحد انجام شود، عنوان کرد: امروز کلنگ زنی سه هزار واحد شروع شده و عملیات طراحی و پروانه آن به زودی شروع می شود. این واحد‌ها سه ساله ساخته خواهند شد.

 

وی بیان کرد: بخشی از کلنگ زنی در منطقه ۱۸ و منطقه ۱۹ انجام می شود و همچنین در اراضی رها شده منطقه ۱۹ حدود ۴۰ هزار واحد و در منطقه ۱۸ حدود ۶۰ هزار واحد را عملیاتی می کنیم.

 

وی با بیان اینکه سازمان نوسازی از سال ۱۳۸۴، پنج هزار واحد را اجرا کرده، گفت: امروز در این دوره ۳۷۰۰ پروژه عملیاتی شده و تا شهریور باید از پنج هزار واحد عبور کند.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: باید با استفاده از قانون جهش مسکن و سیاست های دولت کمک کنیم که این حرکت رو به رشد، اوج بگیرد و مردم به خدمات مطلوبی دست پیدا کنند. با وجود اینکه توان اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت های زیرمجموعه های آن بی نظیر است، اما در اجرای برنامه ها از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده می کنیم.

 

صدا و سیما

 


برچسب ها:

تولید مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman