تامین 23 هزار و 800 هکتار زمین برای نهضت مسکن

تامین 23 هزار و 800 هکتار زمین برای نهضت مسکن
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۵۵ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۴

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از انجام بیش از هفت هزار و ۶۰۰ نفر-ساعت کار در نهضت تامین زمین خبر داد و گفت: در نتیجه این اقدامات ۲۳ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تخصصی مدیران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن که صبح امروز در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: اراده نظام بر این است که مشکل مسکن حل شود و در صورت حل این مشکل بسیاری از مشکلات حوزه اقتصاد، اشتغال و ... نیز برطرف خواهد شد.

وی در ادامه به چهار اولویت سازمان ملی زمین و مسکن از جمله تامین زمین، پیشبرد ساخت پروژه ها، مولدسازی دارایی ها و سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: تامین زمین اولین اولویت است که به همین منطور در ابتدای دولت سیزدهم قرارگاه نهضت تامین زمین تشکیل شد و تا کنون ۲۳۴ جلسه با هفت هزار و ۶۴۵ نفر-ساعت برگزار شد.

مالکی اضافه کرد: در نتیجه این اقدامات ۲۳ هزار و ۸۰۰ هکتار در محدوده شهرها تامین شده است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۷۴ هکتار زمین در راستای ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن (اراضی مازاد سایر دستگاه های دولتی) شناسایی شده و از این میزان چهار هزار و ۱۶۰ هکتار زمین نیز اخذ سند شده است.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman