قیمت مسکن در این محله لحظه ای بالا می رود

قیمت مسکن در این محله لحظه ای بالا می رود
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۴۶ | ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

مشاوران املاک در خیابان پیروزی می گویند مالکان در این محله قیمت مسکن خود را به صورت لحظه ای و با نوسان دلار بالاتر می برند.

به گزارش اخبار ساختمان، داده های بانک مرکزی در گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آذرماه امسال نشان می دهد، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در منطقه ۱۴، ۳۶ میلیون تومان و ۶۱۹ فقره معامله در این ماه صورت گرفته است.

یک مشاور املاک در محله پیروزی می گوید: با روند صعودی قیمت دلار، رونق بازار مسکن نیز افزایش پیدا می کند. در این ماه با توجه به اینکه شاهد افزایش مجدد قیمت دلار بودیم، متقاضی خرید مسکن نسبت به ماه گذشته افزایش پیدا کرده است؛ اما مبنی بر این نیست که تعداد معاملات بالا رفته باشد چراکه بسیاری از معامله ها صورت نمی گیرد.

به گفته این مشاور املاک، هم‌اکنون مالکان قیمت ملک خود را به صورت لحظه ای تغییر می دهند؛ یعنی احتمال اینکه قیمت ملک با گذشت یک روز تغییر و افزایش پیدا کند بالا است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مسکن در محله پیروزی، نسبت به ماه گذشته بالاتر رفته است می گوید: «برای مثال یک واحد آپارتمان با متراژ ۱۳۰ مترمربع، عمر بنای هفت ساله، دارای پارکینگ، انباری، آسانسور و سه خواب، که در ماه گذشته متری ۵۰ میلیون تومان به فروش می رسید، در این ماه با قیمت ۵۵ میلیون تومان به ازای هر مترمربع قیمتگذاری شده و همچنان فروش نرفته است.»

این در حالی است که یک واحد آپارتمانی دیگر در این ساختمان و در سال گذشته و در مدت زمان مشابه، با قیمت حدودی متری ۳۵ میلیون تومان به فروش می رسید و بنا به گفته وی، این یعنی افزایش حدودا ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومانی مسکن در طول یک سال گذشته.

مشاهدات نشان می دهد، در محله پیروزی، با بودجه ای زیر یک میلیارد تومان هم می توان خانه خرید، اما خانه ای با متراژ کمتر از ۳۰ مترمربع و عمربنایی بالاتر از ۲۰ سال.

در این محله خانه هایی با قیمت کمتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومان هم وجود دارد؛ یک خانه با متراژ ۳۳ مترمربع و ۲۵ سال سن بنا به قیمت یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

خانه ای دیگر با متراژ ۵۵ مترمربع و قدمتی ۳۰ ساله، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان قیمتگذاری شده و همچنین در میان آگهی واحد‌های بزرگ متراژ، یک واحد ۱۹۳ متری و نوساز، با قیمت ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

واحدی دیگر با ۱۴۳ مترمربع زیربنا و ۲ سال عمر بنا، شش میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

اقتصاد24


برچسب ها:

بازار مسکن ،قیمت مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman