برآورد شهرداری از درآمدهای پایدار 1401

برآورد شهرداری از درآمدهای پایدار 1401
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۲۵ | ۱۴۰۱/۱۲/۲۰

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران از توزیع قبوض عوارض پایدار شهر تهران از صدور و توزیع سه میلیون و ۳۰۰‌ هزار فقره قبض به ارزش سرجمع حدود ۱۲‌ هزار میلیارد تومان طی روزهای اخیر خبر داد و به شهروندان توصیه کرد با توجه به بخشودگی جرایم در صورت تسویه، نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، علی خشنود با بیان اینکه از دهم اسفند ماه توزیع قبوض عوارض پایدار در قالب چهار عنوان عوارض نوسازی، پسماند مسکونی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند در سطح شهر تهران آغاز شده است، گفت: تمام جرایم عوارض نوسازی از سال ۱۳۴۸ تا پایان ۱۴۰۰ در این قبوض بخشوده شده و یک فرصت ویژه برای شهروندان بدهکار به شهرداری تهران محسوب می شود که می توانند با تسویه بدهی خود، از این بخشودگی بهره مند شوند؛ ضمن اینکه ۱۰‌ درصد جایزه خوش حسابی نیز برای شهروندان در قبوض امسال منظور شده که یک امتیاز مضاعف است.

به گفته خشنود، امسال در صدور قبوض عوارض کسب و پیشه هیچگونه جریمه ای محاسبه نشده و تمام عوارض کسب و پیشه کلیه مشاغل بدون جریمه صادر شده است.

وی تاکید کرد: بخشودگی جرایم عوارض نوسازی در سال جاری به استناد قانون درآمد پایدار شهرداری ها که در سال جاری به تصویب رسید و ابلاغ شد در کل شهرداری های کشور به اجرا درآمده و تکرار نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ از بودجه ۳۸‌ هزار میلیارد تومان شهرداری تهران ۲۲‌ درصد از محل درآمدهای پایدار حاصل شد، پیش بینی کرد این سهم امسال به حدود ۴۰‌ درصد افزایش پیدا کند.

دنیای اقتصاد


برچسب ها:

عوارض نوسازی 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman