پرداخت تسهیلات باقیمانده مسکن مهر در 1402

پرداخت تسهیلات باقیمانده مسکن مهر در 1402
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۲۳ | ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

به گفته سرپرست بانک مسکن این بانک تلاش دارد همه تسهیلات باقیمانده مسکن مهر را در 1402 پرداخت کند.
به گزارش اخبار ساختمان، علی عسکری سرپرست بانک مسکن گفت: پارسال نزدیک به ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده در دستور تکمیل قرار گرفت که حدود ۹۵ هزار واحد بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت. با هماهنگی انجام شده با وزارت راه و شهرسازی، اولویت پرداخت تسهیلات برای واحدهای باقیمانده مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی بالا که به طرح نهضت ملی مسکن منتقل شده اختصاص یافته است.

سرپرست بانک مسکن ادامه داد: از آنجایی که سقف تسهیلات مسکن مهر پاسخگوی اتمام این پروژه ها نیست، با برنامه ریزی های انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی این پروژه ها به نهضت ملی مسکن سوق داده شد. مقرر شد تا مالکان مابه‌التفاوت تسهیلات مسکن مهر را با دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت کنند و بدین ترتیب پروژه های باقیمانده مسکن مهر در قالب نهضت ملی مسکن زودتر به سرانجام برسد و تکمیل شود.

عسکری تصریح کرد: بخشی از تسهیلاتی که بانک مسکن در سال گذشته پرداخت کرد در حوزه تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر بود. پیش بینی شده واحدهای مسکونی مهری که پیشرفت بالایی دارند و به نهضت ملی مسکن انتقال یافته اند، در سال ۱۴۰۲ تحویل شود. بانک مسکن تعهد دارد تا تأمین مالی واحدهای باقیمانده مسکن مهر هرکدام که قراردادهایشان به نهضت ملی مسکن منتقل می شود را انجام دهد تا این کار هرچه سریع تر به سرانجام برسد.

اعتمادآنلاین
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman