بافت فرسوده پایتخت نوسازی خواهد شد

بافت فرسوده پایتخت نوسازی خواهد شد
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۵۲ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۵ هزار و ۶۵۰ واحد مسکونی با همکاری شهرداری تهران و این بنیاد در بافت فرسوده تهران ساخته خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آیین امضای تفاهمنامه ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران با بانک شهر، با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از امروز آغاز می شود، گفت: این پروژه ها در بازه زمانی زمانی ۶۰ ماهه و با اعتبار بیش از چهار هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک شهر و بخش خصوصی احداث می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بنیاد مسکن، طی تفاهمنامه ای با شهرداری تهران، قرارداد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را امضا کرد که تا امروز عملیات اجرایی ۱۱ هزار و ۱۵۰ واحد در بافت فرسوده بیش از آنچه در تفاهمنامه عنوان شده، آغاز شده است.

نیکزاد با اشاره به برگزاری جلسه ای برای نوسازی ۲ هزار واحدی محله الگو در روز دوشنبه اول خرداد ماه، اظهار داشت: با این احتساب سرجمع عملیات اجرایی ۱۵ هزار و ۶۵۰ واحد در قالب تفاهمنامه ها بین شهرداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

وی ادامه داد: در طراحی این پروژه ها صرفاً موضوع ساخت مدنظر قرار نمی گیرد و دیدگاه بر این است که باید یک سری ساختمان ها مطابق با الگوهای اسلامی طراحی که در آن در کنار ساخت واحدهای مسکونی، خدمات دیگر نیز لحاظ شده چرا که در واقع هدف ما این است که این محلات به محلات الگو تبدیل شوند.

رییس کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه هم‌افزایی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری موجب اجرای پروژه های خوبی در بخش مسکن می شود، بیان داشت: بار اصلی اجرایی شدن این پروژه بر عهده بخش خصوصی است.

وی با اشاره به مشارکت بنیاد مسکن در ادامه خط چهار مترو و اختصاص چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه، گفت: در بحث ساخت و ساز در برخی از نقاط کشور با نیروی مازاد مواجه هستیم و در برخی دیگر شاهد کمبود نیرو می باشیم که در همین مناطق با توجه به اینکه نیروی انسانی از نقاط دیگر برای اجرای پروژه ها می آیند، هزینه های ساخت بالاتر رفته است.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman