ارائه بسته چهارگانه ویژه برای بافت فرسوده کرمانشاه

ارائه بسته چهارگانه ویژه برای بافت فرسوده کرمانشاه
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۱۲ | ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه و با توجه به تدابیر وزارت راه و شهرسازی و تاکید ویژه دولت مردمی، بسته های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، امیرحسین ثروت‌جو مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص آخرین اقدامات و تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در راستای نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در شهر کرمانشاه، گفت: امیدواریم با ارائه این بسته ها بتواند به مشوقی برای مالکان این مناطق تبدیل شود و با نوسازی این املاک، فضا و شرایطی را مهیا کنیم که کیفیت زندگی مردم ارتقا یابد.

ثروت‌جو یکی از اولویت های اصلی این وزارتخانه را ایجاد شرایط مناسب برای خدمات رسانی بهتر به مردم دانست و افزود: نوسازی بافت های فرسوده باعث بازگشایی معابر و تعریض کوچه های آن خواهد شد که خدمت رسانی و انتقال نیروهای امدادی را در زمان حوادث احتمالی ممکن خواهد کرد. ‌

مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران در تشریح بسته های چهارگانه ارائه شده گفت: بسته اول بسته تخفیفات مالی است که در این بسته ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف ویژه برای عوارض پروانه و صدور آن در نظر گرفته‌ شده است.

ثروت‌جو همچنین از ارائه تسهیلات ویژه ای خبر داد که اولین آن، تسهیلات ساخت و ساز خود مالکی است که در شهر کرمانشاه به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و برای شهرهای اطراف ۳۰۰ میلیون تومان با اولویت ویژه و با پرداخت ۲۰ سال خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: بسته دوم، کمک ودیعه اسکان موقت در زمان ساخت و ساز است که برای شهر کرمانشاه ۱۲۰ میلیون تومان و برای دیگر شهرها ۹۰ میلیون تومان با پرداخت ۳۶ ماهه و سود چهار درصد قرض الحسنه خواهد بود تا مالکان بتوانند در زمان ساخت و ساز در ملک دیگری اسکان یابند.

وی از توجه به بافت تاریخی شهر کرمانشاه و حساسیت این وزارتخانه بر حفظ آثار تاریخی خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اولین بار در کشور، بسته اداری تدوین شده است که باعث تسریع در صدور پروانه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی در استان ها خواهد بود و در همین راستا و تسریع در ساخت و ساز، انشعابات موجود در ملک باقی و بعد از نوسازی، همان انشعاب در اختیار ملک قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران بسته سوم را بسته مشوق های شهرسازانه اعلام کرد که اضافه طبقات و پارکینگ های آزاد به این املاک تعلق خواهد گرفت و ساکنان این مناطق می توانند از این ظرفیت بزرگ و خوب استفاده کنند.

ثروت‌جو افزود: بسته چهارم و مشوقانه دیگری که آن هم به صورت اولین بار در استان کرمانشاه انجام می شود بدین قرار است که مالکان بافت فرسوده اگر ملکشان را به دولت برای نوسازی اعطا کنند، زمین و یا ملک نوسازی با ۴۰ درصد تخفیف به آنها اعطا می شود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman