چگونه دکوراسیون منزل را شیک تر کنیم؟

چگونه دکوراسیون منزل را شیک تر کنیم؟
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۱۰ | ۱۴۰۳/۰۱/۱۸

درست است که طراحی جدید برای دکوراسیون منزل می تواند پرهزینه باشد، اما راه های زیادی برای انجام این کار بدون صرف هزینه های هنگفت وجود دارد که در ادامه به چند مورد مهم از آنها اشاره می کنیم.

به گزارش اخبار ساختمان، داشتن خانه ای شیک و نو همیشه نیازمند خرید لوازم خانگی لوکس و گران قیمت نیست، گاهی حتی بعد از خریدن این لوازم خانگی باز هم احساس می کنیم خانه ما طراوت و نو بودن مد نظرمان را ندارد، اینجاست که باید به توصیه طراحان دکوراسیون داخلی که در این بخش برایتان لیست شده است دقت کنیم و با پیاده سازی آنها در چیدمان خانه، روح و طراوت ویژه ای به آن ببخشیم.


تغییرات کوچک در جزئیات خانه ایجاد کنید


خانه ما پر است از جزئیات ریز و شاید فراموش شده که مدت ها پیش باید به آنها رسیدگی می کردیم اما فراموششان کردیم چرا که بیشتر غرق در خرید وسایل بزرگتر خانه هستیم. بخش مهمی از این جزئیات می تواند چراغ و یا کلید و پریزهایی باشد که نیاز به تعمیر دارند و با رسیدگی به آنها خانه تان را نونوار خواهید کرد.


از گل و گیاهان آپارتمانی استفاده کنید

استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون داخلی


اگر تا به حال تجربه استفاده از این سبز برگ های زیبا و پر از انرژی مثبت را در خانه یا محل کارتان نداشته اید، بهتر است در سبک و سلیقه تان تجدید نظر کرده و حتماً از گیاهان آپارتمانی مقاوم و شیک برای زیبایی بخشیدن به منزلتان استفاده کنید.


اگر نیاز است خانه را روشن تر کنید

 

تاثیر میزان نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی

قطعاً متوجه تاثیر میزان نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی منزل شده اید؛ یکی از فاکتورهای اصلی و مهم در زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر دکوراسیون داخلی و لوازم منزلتان استفاده از نور کافی به شکل طبیعی یا مصنوعی است. با افزایش نور و روشنایی خانه تان را بسیار زیباتر و به اصطلاح نوتر به نظر خواهید رساند.


از پرده‌های بلند استفاده کنید


تاثیر فوق العاده پرده های بلند در افزایش زیبایی و لاکچری تر شدن دکوراسیون داخلی منزلتان، غیر قابل انکار است. این پرده های بلند هرچند ساده می توانند جلوه خاصی به فضای داخلی منزلتان ببخشند.


دکوری های قدیمی را با مد روزها جایگزین کنید


نیاز نیست تمام وسایل منزلتان را به روز کرده باشید. تغییر چند مورد از دکوری هایی که مدت هاست از مد افتاده اند و خرید اکسسوری های مد روز برای گوشه کنار منزل‌، زیبایی محسوسی به خانه شما خواهد بخشید.


رنگ های تیره را با روشن جایگزین کنید

 

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون داخلی

در حدی که توان مالیتان اجازه می دهد رنگ های تیره موجود در فضای داخلی منزلتان را با رنگ های روشن تر و شیک تر جایگزین کنید. برخی از رنگ ها، رنگ و بوی کهنگی به خانه شما می دهند و هر چقدر هم منزلتان شیک و زیبا باشد احساس خوبی نخواهید داشت. استفاده از رنگ های زرد یا سبز می تواند جایگزین مناسبی برای این دسته رنگ های تیره و بی روح باشد.


خانه را کمی خلوت تر کنید


یکی دیگر از عواملی که باعث می شود احساس کنیم خانه ما جذابیت و زیبایی لازم را ندارد، چیدن تمام وسایل جلوی چشم و شلوغ کردن بی‌ مورد خانه است. اینکه تعداد زیادی وسایل و لوازم و ظروف دکوری در گوشه کنار خانه تان وجود داشته باشد یا اینکه داخل بوفه را با بشقاب ها و ظرف های طرح دار پر کرده باشید، می تواند دلیل این احساس کهنگی و قدیمی بودن را در خانه تان بیشتر کند.


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman