مدیرعامل سازمان نوسازی عنوان کرد:

امکان تولید یک میلیون مسکن در بافت فرسوده تهران

امکان تولید یک میلیون مسکن در بافت فرسوده تهران
Facebook Twitter LinkedIn

۱۰:۴۰ | ۱۴۰۳/۰۴/۱۲

مدیرعامل سازمان نوسازی گفت: تعداد بافت های فرسوده در مناطق ۲۲گانه استان تهران به ۲۶۱ هزار واحد رسید که امکان تولید یک میلیون واحد مسکونی نوساز از این تعداد وجود دارد‌.

به گزارش اخبار ساختمان، مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه روند اجرای طرح های نوسازی پلاک های ناپایدار در شهر تهران در حال اجرا است گفت: در کلان شهری مانند تهران با توجه به نیاز شهروندان به مسکن و ضرورت نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد، سالانه به حدود ۱۵۰ هزار واحد مسکونی جدید احتیاج دارد.

وی افزود: در ده سال گذشته با توجه به رکود و قفل شدن ساخت و ساز به طور میانگین سالانه تنها برای ۶۵ هزار واحد مسکونی پروانه صادر شده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار کرد: براساس همین رویکرد در وهله اول با توجه به وجود ۲۶۱ هزار پلاک ناپایدار مسکونی و امکان تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در آنها، با اصلاح بند ۱۵ ضوابط طرح تفصیلی و تسری آن به کل بافت های ناپایدار، شرایط مناسبی برای تولید مسکن در تهران فراهم شد که رونق نوسازی بافت های فرسوده در دو سال اخیر می تواند گواهی بر این مدعا باشد.

او با بیان اینکه با شرکت باز آفرینی شهری در این بخش تفاهم نامه های متعددی منعقد شده است گفت: در حال حاضر این تفاهم نامه با شهرداری و شرکت بازآفرینی برای خروج محلات شهر تهران از بافت های فرسوده منعقد شده که اجرای این تفاهم نامه خود می تواند زمینه را برای افزایش میزان تولید مسکن در تهران فراهم کند.

باشگاه خبرنگاران


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman