معاون توسعه و عمران روستایی بنیاد مسکن اعلام کرد؛

تامین یک میلیون قطعه زمین در روستاها برای نهضت ملی مسکن

تامین یک میلیون قطعه زمین در روستاها برای نهضت ملی مسکن
Facebook Twitter LinkedIn

۱۵:۳۵ | ۱۴۰۳/۰۴/۱۲

معاون توسعه و عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تامین یک میلیون قطعه زمین در روستاها برای نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، داریوش بلدی، معاون توسعه و عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم در حوزه مسکن، گفت: ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور داریم که برای همه این روستاها طرح هادی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این تعداد، در ۲۱ هزار روستا بازنگری طرح هادی نیز صورت گرفته است و در ۲۵ هزار روستا طرح هادی در حال اجراست.

بلدی در خصوص اقدامات انجام شده در روستاها نیز توضیح داد: در دولت سیزدهم حدود ۱۸ هزار کیلومتر معابر روستایی آسفالت شده است که نشان از آسفالت بیش از ۶ هزار کیلومتر در سال دارد.

وی با اشاره به این که تامین زمین یکی از وظایف بنیاد مسکن در روستاهاست، افزود: به ۲ روش زمین به متقاضیان روستایی تخصیص داده می شود که یکی زمین های دولتی و دیگری تامین زمین با مشارکت مردم است.

معاون توسعه و عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در ۲ سال اخیر ۸۵ هزار قطعه زمین به ساکنان روستاها تحویل داده شده و تسهیلات هم تخصیص داده شده است.

وی در خصوص جهش تولید مسکن و امکان مهاجرت معکوس به روستاها نیز توضیح داد: به بنیاد مسکن تکلیف شد که یک میلیون قطعه زمین آماده سازی و در اختیار متقاضیان قرار دهد که این رقم برای سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده بود.

بلدی افزود: از این تعداد تقریباً نزدیک به یک میلیون قطعه شناسایی شده و ۵۰۰ هزار قطعه در سامانه قرار گرفته و تعداد واحدها نیز مشخص شده است و به مردم اطلاع رسانی می شود.

بلدی در ادامه اظهار کرد: موضوع بعدی جوانی جمعیت در روستاهاست که در روستاهایی که زمین وجود دارد می توان مشکلات موجود را برطرف کرد و مهاجرت از روستا ها به سمت شهرها را محقق کرد.

وی افزود: برای این که بتوانیم مردم را در روستا نگه داریم و و مهاجرت معکوس داشته باشیم، باید اشتغال ایجاد کنیم که برای این موضوع طرح «منظومه روستایی» چند روستا را مشخص می کند که بر اساس آن مشاوران و تسهیلگران پتانسیل ها را شناسایی و بحث اشتغال را حل کنند.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman