فرهنگیان کردستانی صاحب خانه می‌شوند

فرهنگیان کردستانی صاحب خانه می‌شوند
Facebook Twitter LinkedIn

۲۱:۴۶ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش با وزارت راه و شهرسازی گفت: براساس این تفاهم نامه و همزمان با سراسر کشور فرهنگیان فاقد مسکن در این استان نیز صاحب‌خانه می‌شوند.
به گزارش اخبار ساختمان، عیسی رحیمی اظهار داشت: براساس این تفاهم نامه قرار است ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان واجد شرایط در سطح کشور احداث و تحویل این قشر شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود چهار هزار و ۵۰۰ فرهنگی در استان فاقد مسکن هستند، افزود: براساس این تفاهم نامه نیروهای‌ فرهنگی رسمی، پیمانی، قراردادی و بازنشسته استان می‌توانند متقاضی دریافت این واحدهای مسکونی باشند.

رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: همچنین فرد متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی بوده و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند.

وی با تاکید بر اینکه متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد، اضافه کرد: زنان خودسرپرست دارای ۳۵ سال سن نیز می‌توانند متقاضی این واحدها باشند ضمن اینکه فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا داشته باشد.

رحیمی با اشاره به تشکیل کارگروه تامین مسکن فرهنگیان برای اجرای این طرح گفت: مشخصات واجدین شرایط باید تا ۱۳ آذر امسال به وزارت آموزش و پرورش ارسال و فرم فاقدین مسکن توسط راه و شهرسازی استان تایید خواهد شد.

بر اساس تفاهم نامه همکاری منعقده فی ما بین وزارت آموزش و پرورش و راه و شهر سازی مقرر شده است تعداد ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن کشور احداث و طی سه سال تحویل داده شود.

ایرنا

برچسب ها:

مسکن ،فرهنگیان 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman