فرماندار کاشمر تاکید کرد:

ضرورت نظارت جدی‌تر بر ساخت و سازها

ضرورت نظارت جدی‌تر بر ساخت و سازها

12:13 | 1400/07/28

فرماندار کاشمر گفت: برای جلوگیری از افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز، باید نظارت بر این حوزه توسط دستگاه‌های متولی با جدیت بیشتری دنبال شود.
به گزارش اخبار ساختمان، مسلم ساقی با بیان اینکه وضعیت اراضی ملی از طریق کمیسیون ماده ۵۶ قانون جنگلها و مراتع در حال پیگیری است، به تعیین تکلیف واگذاری انشعاب در منطقه حسین آباد کاشمر اشاره کرد و اظهار داشت: با پیگیری فرمانداری از طریق استانداری و وزارت کشور و همکاری اعضای شورای تامین شهرستان به ویژه حوزه قضایی، چگونگی پاسخگویی به درخواست های برقراری انشعابات غیردائم در منطقه حسین آباد تعیین تکلیف و نحوه ارائه خدمات به کلیه ادارات خدمات رسان ابلاغ شده است.

وی افزود: مشکل اساسی ممنوعیت واگذاری انشعابات در منطقه حسین آباد، خارج از محدوده و بعضا خارج از حریم شهر بودن، ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی و اوقافی است که به صورت مشاع است و تاکنون تفکیک نشده است.

فرماندار کاشمر اظهار داشت: با عنایت به قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از انشعابات آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز مصوب سال ۹۶ و آئین نامه اجرایی آن مصوب سال ۹۷ هیات وزیران، که امکان ارائه خدمات و انشعاب موقت به خانوارهای موصوف است، دستگاههای مسوول ارایه خدمات می توانند با رعایت مواد (۱) و (۴) قانون در خصوص پرداخت بهای خدمات مصرفی، جبران خسارت و سایر حقوق مربوط و نیز در صورت سپردن اقرار محضری توسط متقاضیان مبنی بر اینکه انشعاب حقی برای مشترک ایجاد نمی کند؛ با دریافت هزینه‌های مربوط طبق تعرفه‌های قانونی نسبت به برقراری غیردائم خدمات عمومی موضوع قانون اقدام کنند.

ساقی گفت: برابر ماده ۶ آئین نامه، خدمات صرفا به ساخت و سازهایی که قبل از لازم الاجرا شدن قانون صورت گرفته است، ارایه می شود و البته تشخیص زمان احداث مستحدثات غیرمجاز در خارج از روستاها و محدوده شهرها بر عهده دستگاه‌های اجرایی متولی اراضی و در داخل روستاها و محدوده شهرها بر عهده مرجع صدور پروانه است.

۱۳ درصد از جمعیت ۱۰۲ هزار نفری شهر کاشمر حاشیه‌نشین و ۱۵۶ هکتار از مجموع ۱۴۰۰ هکتار مساحت این شهرستان درگیر معضل سکونتگاه غیررسمی است.

حسین آباد، یکی از ۹ منطقه شهر کاشمر است که گرفتار پدیده حاشیه نشینی است و با ۴۱.۵۳ هکتار رتبه دوم سکونتگاه‌های غیررسمی این شهر را به خود اختصاص داده است.

در ۲ دهه گذشته در این منطقه حدود ۵۱۸ واحد مسکونی ساخته شده و ۲ هزار و ۷۲ نفر در آن ساکن شده‌اند.

ایرنا

برچسب ها:

ساخت و ساز ،کاشمر 
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman