اجرای طرح‌های روستایی زیر ذره بین است

اجرای طرح‌های روستایی زیر ذره بین است

12:37 | 1398/06/30

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: مهندسان مشاور بنیاد مسکن این استان در ۸۰ دفتر فنی و مهندسی بر نحوه اجرای طرح‌های روستایی نظارت دارند.
به گزارش اخبار ساختمان، محمود بدلی اظهار داشت:در این تعداد دفتر فنی ٢۵٠ مهندس ناظر بر اجرای طرح‌های این نهاد در سطح روستاها نظارت و رسیدگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور کارشناسان بنیاد مسکن منجر به کاهش هزینه‌های اضافی برای متقاضیان طرح‌های روستایی می‌شود ادامه داد: متقاضیان اجرای طرح‌های مهندسی و معماری می‌توانند از مشاوره‌های ۱۶۰ مهندس طراح فنی بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: نظارت کیفی بر ساخت و سازها توسط مهندسان ناظر و فنی با هدف پیشگیری از بروز خسارت به واحدهای مسکونی ناشی از حوادث غیرمترقبه اجرا می‌شود.

بدلی گفت: ساخت مسکن ایمن از دیگر راهکارهای مقابله با سوانح است و باید با تشویق روستاییان و ترویج ایمن‌سازی در روستاها این امر را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای تشویق روستاییان تسهیلات مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته‌است، اضافه کرد: پیش از این سقف تسهیلات پرداختی به مساکن روستایی ۲۵۰ میلیون ریال بود که این رقم ۱۵۰ میلیون ریال بیشتر شده‌است.

۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۸۲ روستا از آنها دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است.

پایه طرح هادی از سال ۱۳۶۲ و تحت عنوان روان‌بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی گذاشته شد.

آذربایجان‌غربی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

ایرنا
akhbarsakhteman
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman