رکورد خرید گران ترین خانه در آمریکا شکست

رکورد خرید گران ترین خانه در آمریکا شکست
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۴۱ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

یک میلیاردر آمریکایی با خرید خانه ای به ارزش 238 میلیون دلار، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار ساختمان، کن گریفین، میلیاردر ۵۰ ساله آمریکایی و بنیانگذار صندوق پوشش ریسک "سیتادل" که با ۹.۶ میلیارد دلار ثروت در رده صد و سی هشتم ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، با خرید یک پنت هاوس در شهر نیویورک به ارزش ۲۳۸ میلیون دلار، رکورد خرید گران ترین خانه در آمریکا را به نام خود ثبت کرد.

این خانه که به مساحت ۲۴ هزار فوت مربع در منطقه سنترال پارک نیویورک واقع شده است. دونا اولشن، مدیر مؤسسه اولشن رئالتی در مصاحبه با بلومبرگ گفت: او خانه ای را خریده است که بهترین خانه در نیویورک محسوب می شود.

خبر خرید این خانه توسط گریفین تنها چند روز پس از آن منتشر می شود که شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا در گزارشی اعلام کرد گریفین با خرید خانه ای به ارزش ۱۲۲ میلیون دلار در شهر لندن، رکورد خرید گرانترین خانه توسط یک شهروند امریکایی در خارج از کشور را شکسته است. این خانه که نزدیک کاخ باکینگهام است زمانی محل اقامت شارل دوگل، رئیس جمهور اسبق فرانسه بوده است.

لندن و نیویورک جز ۶ شهر گران قیمت جهان از نظر قیمت خانه هستند. پیش تر مؤسسه لندینگ تری با جمع آوری اطلاعات املاکی به ارزش بیش از ۱۵۵ میلیون دلار در شهرهای مختلف آمریکا اعلام کرده بود بیشتر خانه های گران قیمت آمریکا در مناطق ساحلی این کشور قرار دارد. هم چنین ایالت کالیفرنیا که بزرگترین و ثروتمندترین ایالت آمریکا محسوب می شود، میزبان بیشترین تعداد خانه های لوکس در آمریکا است.

جدیدپرس

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman