افزایش اجاره بها، کارگران را چادرنشین کرده است

افزایش اجاره بها، کارگران را چادرنشین کرده است
Facebook Twitter LinkedIn

۱۳:۴۳ | ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

به گفته یک فعال کارگری افزایش اجاره مسکن، کارگران را حاشیه نشین و چادرنشین کرده است.

به گزارش اخبار ساختمان، داوود کشوری، رئیس انجمن صنفی کارگران گچکار قم گفت: مسأله مسکن چنان حاد شده که برخی از کارگران به ویژه کارگران ساختمانی که به صورت فصلی مشغول کارند به دلیل ناتوان بودن در پرداخت اجاره، در چادر زندگی می کنند.

به گفته وی؛ قیمت مسکن به صورت نجومی افزایش یافته، به عنوان نمونه یک واحد حدود ۶۰ تا ۷۰ متری در محله نیروگاه قم که سال پیش (۱۴۰۱) صد میلیون رهن کامل بود، در اردیبهشت ماه سال جاری (۱۴۰۲) به ۴۰۰ میلیون تومان رهن رسیده است.

کشوری با بیان اینکه بر اساس مشاهدات و مراجعاتی که از سوی کارگران ساختمانی به دفاتر انجمن های صنفی در قم می شود، بازار مسکن وضعیت حادی دارد و ظاهراً نهادهای مسئول راهکار فوری و عاجلی برای تسکین درد مستأجران ندارند، در ادامه گفت: در اثر افزایش قیمت خرید و فروش مسکن، اجاره بها هم افزایش یافته و نرخ های اجاره به هیچ وجه با درآمد مستأجرانی که کارگری می کنند، همخوانی ندارد.

به گفته این فعال کارگری؛ افزایش اجاره‌، عده ای از مستأجران در شهرهای مختلف را حاشیه نشین کرده است. اما مسئولان هیچ برنامه ای برای ایجاد یک رابطه منصفانه بین خریداران و فروشندگان مسکن یا مالکان و مستأجران ندارند.

کشوری با بیان اینکه قم شهری خدماتی است و اکثر کارگران آن در بخش ساختمان امرار معاش می کنند، افزود: متاسفانه به دلیل رکود بازار ساخت و ساز، کارگران روزهای سخت و بحرانی را طی می کنند و بیش از پیش به آنها فشار اقتصادی وارد می شود.

اعتمادآنلاین

برچسب ها:

بازار اجاره 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman