زمین رایگان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

زمین رایگان به چه کسانی تعلق می گیرد؟
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۴۴ | ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: میزان واحد‌های مسکونی روستایی مقاوم سازی شده تا پایان سال ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، مجید جودی در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: پنج میلیون و ۶۰۰ خانه روستایی در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۸۴، که آغاز توجه به منازل روستایی بود تا ابتدای دولت سیزدهم ۴۹ درصد این منازل مقاوم سازی شده بود که در دولت سیزدهم تاکنون چهار درصد به این میزان افزوده است.

جودی خاطرنشان کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۱۰ می توانیم مدعی پایان مقاوم سازی منازل روستایی شویم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از ۳۸۲ هزار مسکن روستایی که دولت سیزدهم کار ساخت آن را آغاز کرده و ۲۱۰ هزار واحد را هم به بهره برداری رسانده، تا پایان سال جاری مجموع کل واحد‌های بهره برداری شده به ۳۱۰ هزار واحد خواهد رسید.

جودی افزود: امسال نیز از محل اعتبارات سال جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر خواهیم بود که تا پایان دولت سیزدهم مجموع کل واحد‌های احداثی را به یک میلیون خواهیم رساند.

وی ادامه داد: واجدین طرح نهضت ملی مسکن چنانچه بخواهند در روستا‌ها اقدام به ساخت منزل کنند، بدون شرط اهل روستای مورد نظر بودن، زمین را در قالب اجاره ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار می دهیم و آنان می توانند از تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن یا مسکن روستایی استفاده کنند.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح مسکن حمایتی با کمک دستگاه های متولی، ۷۵ هزار واحد مسکونی را در این قالب قرار دادیم.

شهرآرا نیوز


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman