فراخوان دولت برای ساخت 45 هزار مسکن در بافت های فرسوده

فراخوان دولت برای ساخت 45 هزار مسکن در بافت های فرسوده
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۳

در قالب طرح اقدام ملی مسکن، دولت ساخت و طراحی ۴۵ هزار واحد مسکونی را در اراضی و املاک خود به فراخوان گذاشت.
به گزارش اخبار ساختمان، تولید و عرضه ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در محدوده بافت های ناکارآمد تعریف شده که مسئولیت اجرا و نظارت آن بر عهده شرکت بازآفرینی شهری است.

از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد از طریق طرح های مشارکتی و ارائه تسهیلات به بخش خصوصی، بازسازی و نوسازی می شود. ۴۵ هزار واحد نیز توسط دولت در اراضی و املاک دولتی با مسئولیت شرکت بازآفرینی شهری احداث خواهد شد.‌

بر این اساس این شرکت در نظر دارد ساخت و طراحی ۴۵ هزار واحد مسکن در اراضی و املاک خود را به سازندگان ذی‌صلاح از طریق مشارکت واگذار کند.

در فراخوان شرکت بازآفرینی شهری ایران آمده است: از کلیه سرمایه‌گذاران واجد شرایط دعوت به‌عمل می‌آید، بسته پیشنهادی شامل تأمین مالی اقتصادی، فنی، تضمین کیفیت خدمات و فعالیت‌های مرتبط را به همراه مستندات مربوط به توانایی مالی، فنی و سوابق مربوطه در این زمینه را تا پایان وقت اداری ۳۰ فروردین‌ماه به دبیرخانه شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس تهران، میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۵۱، ارسال کنند.

پس از ارزیابی کیفی اولیه سرمایه‌گذاران و احراز صلاحیت شرکت‌کنندگان از متقاضیان واجد صلاحیت برای مراحل بعدی دعوت به‌عمل خواهد آمد.

متقاضیان شرکت در این فراخوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران مراجعه کنند.

ایسنا
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman