معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی اعلام كرد:

واگذاری امتیاز مسکن ملی غیرمعتبر و ممنوع است

واگذاری امتیاز مسکن ملی غیرمعتبر و ممنوع است
Facebook Twitter LinkedIn

۱۱:۲۰ | ۱۳۹۹/۰۱/۲۴

معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی اعلام كرد: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

به گزارش اخبار ساختمان، معاونت مسكن و ساختمان این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای تصریح كرد: ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است و ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و چه بسا پس از بررسی شرایط قانونی فرد ثبت‌نام کننده غیر واجد شرایط تشخیص داده شود و به این ترتیب مدارک آن از جمله کد رهگیری و ... فاقد هر گونه ارزش است. بنابراین، خرید و فروش آن فقط باعث از بین رفتن سرمایه خریدار است.

این معاونت در اطلاعیه خود از ممنوعیت واگذاری امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن خبر داد و اعلام کرد:‌ امتیاز این قبیل افراد باطل می‌شود، همچنین واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

در ادامه این اطلاعیه، آمده است: در صورت مبادرت به واگذاری امتیاز به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، امتیاز آن‌ها باطل و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد.

برگه پرینت ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است.

 

بیشتر بخوانید:

متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن بخوانند

آخرین وضعیت ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman