امکان صدور سند رسمی برای املاک با سند عادی

امکان صدور سند رسمی برای املاک با سند عادی
Facebook Twitter LinkedIn

۱۴:۴۹ | ۱۴۰۱/۱۲/۲۲

مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از امکان صدور سند رسمی برای املاک با اسناد عادی خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، عبدالحمید مرادی مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص روال سند دار شدن واحدهای مسکونی فاقد سند در مناطق شهری گفت: بسیاری از املاک دارای بنا که در تصرف اشخاص است از طریق هیأت مستقر در اداره ثبت به نام هیأت قانون تعیین تکلیف مورد رسیدگی قرار می گیرد و نسبت به صدور سند برای آنها اقدام می شود.

مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: بر اساس ماده ۲ قانون تعیین تکلیف، صدور سند برای اراضی دولتی و ملی که سال ها در تصرف اشخاص بوده امکان نداشت و این افراد بلاتکلیف بودند که با پیگیری های انجام شده و استفاده از ظرفیت بند ک تبصره ۱۱ ماده واحد قانون بودجه مصوب ۱۴۰۱ این مشکل برای مردم حل شد.

مرادی تصریح کرد: طبق بند ک تبصره ۱۱ ماده واحده قانون بودجه مصوب ۱۴۰۱ افرادی که قبل از سال ۱۳۹۴ املاک دولتی و ملی دارای بنا را در تصرف داشتند می توانند با مراجه به سازمان ملی زمین و مسکن، نسبت به درخواست انتقال مالکیت اقدام کنند و متعاقباً اداره ثبت برای آنها سند مالکیت صادر می کند.

به گفته وی، در حال حاضر املاکی که برای سایر دستگاه ها از جمله بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آستان های مقدس و اوقافی یا املاک شهرداری هستند بلاتکلیف هستند که باید برای آن املاک نیز چاره اندیشی شود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی


برچسب ها:

اراضی ملی 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman