هشدار پلیس به متقاضیان وام ودیعه اجاره

هشدار پلیس به متقاضیان وام ودیعه اجاره
Facebook Twitter LinkedIn

۱۶:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۴

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا هشدارهایی را برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده و کلاهبرداری از شهروندان در پوشش دریافت کمک ودیعه مسکن ارائه کرد.
به گزارش اخبار ساختمان، سرهنگ علی محمد رجبی با اشاره به فرآینده ثبت نام برای بهره‌مندی از وام ودیعه مسکن، گفت: برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا تصمیم مسئولان امر بر این شده تا متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، تمام مراحل ثبت نام خود را به شکل غیرحضوری انجام دهند.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز نگرانی هایی در مورد سودجویی احتمالی برخی افراد فرصت طلب وجود دارد که می توان با رعایت یکسری نکات پیشگیرانه به راحتی از آنها جلوگیری کرد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه ثبت نام برای دریافت این کمک ودیعه با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد، گفت: برابر شرایط اعلام شده متقاضیان واجد شرایط باید از ساعت 10 صبح روز شنبه چهارم مردادماه با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی 300073640 از طریق تلفن همراهی که شماره‌اش به نام فرد متقاضی است، نسبت به ثبت نام اولیه دریافت تسهیلات اقدام کنند.

رجبی با بیان اینکه برابر اعلام رسمی صورت گرفته متقاضیان تا تاریخ 9 مرداد ماه برای ثبت نام فرصت دارند، گفت: زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد و بنابراین لازم است که شهروندان به دو نکته مهم توجه کنند. اول آدرس سایت که باید عینا همین آدرس باشد و دیگر شماره پیامک که به آن اشاره کردم.

وی با تاکید بر اینکه متقاضیان دریافت وام باید مراقب تماس‌های تلفنی و پیامک‌های پیش ثبت نام دریافت وام مسکن باشند، افزود: بزهکاران سایبری از این فرصت سوءاستفاده کرده و متقاضیان دریافت وام را به سوی سایت‌های جعلی و فیشینگ هدایت می‌کنند یا اینکه اقدام به دریافت مبالغی از آنان می‌کنند و به همین دلیل لازم است شهروندان توجه داشته باشند که ثبت نام صرفا از طریق گفته شده قابل انجام است و به وعده ها و تبلیغ های دروغین توجه نکنند.

ایسنا

برچسب ها:

وام ودیعه مسکن 
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman